Zwycięstwa KSZO i Staru, remis Czarnych - ruszyły rozgrywki w III lidze

• W podstawowej jedenastce KSZO trener Rafał Wójcik znalazł miejsce dla dwóch nowych piłkarzy, na murawie pojawili się Adam Kramarz i Kyryło Senko. Bohaterem spotkania był jednak 19-letni wychowanek ostrowieckiego klubu Bartosz Zimnicki, który w 70 minucie po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 1:0 dla KSZO. Spotkanie było dość wyrównane, pierwsza część z niewielką przewagą KSZO, w drugiej więcej sytuacji bramkowych stworzyli gospodarze. Avia zagrała bez kontuzjowanych Patryka Małeckiego i Adriana Paluchowskiego. Dzięki wygranej ostrowiecki zespół wyprzedził w ligowej tabeli Siarkę Tarnobrzeg i znalazł się na miejscu trzecim. W najbliższą sobotę pomarańczowo-czarni na własnym stadionie podejmą KS Wiązownica, początek meczu zaplanowano na godzinę 15.

Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)

Bramka: 70 min. Bartosz Zimnicki KP KSZO 1929: Oskar Klon — Mateusz Jarzynka, Patryk Orlik (90+3 Illa Tymoszenko), Bartosz Zimnicki (80 Franciszek Lipka), Dariusz Brągiel, Damian Mężyk, Maciej Kołoczek, Michał Nawrot , Adam Kramarz (62 Łukasz Mazurek II), Kyryło Seńko (80 Patryk Domagała), Dominik Pisarek (90+3 Jarosław Lis). Trener Rafał Wójcik.

• Z trzech punktów po 19 kolejce cieszyli się również piłkarze starachowickiego Staru. Ekipa Tadeusza Krawca pokonała w Ożarowie Świdniczankę Świdnik 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 78 minucie spotkania Przemysław Śliwiński. Już w doliczonym czasie gry świetną okazję do wyrównania mieli goście. Pojedynek byłych piłkarzy ostrowieckiego KSZO Michała Palucha i Pawła Lipca wygrał jednak ten drugi i uchronił gospodarzy od straty punktów. W tabeli Star zameldował się już na miejscu czwartym, tracąc do KSZO jeden punkt i do prowadzącej Wieczystej Kraków dziesięć punktów. W następną sobotę Star jedzie na mecz do Tarnobrzega, gdzie będzie podejmowany przez miejscową Siarkę.

Star Starachowice - Świdniczanka Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: 78 min. Przemysław Śliwiński.

Star: Lipiec, Maydanewicz (70 Wcisło), Jagiełło, Bracik, Stefański, Głaz, Ambrozik, Puton (80 Duda), Handzlik (56 Kośmider), Kawecki (56 Cukrowski), Stanisławski (70 Śliwiński). Trener Tadeusz Krawiec.

• Remis 1:1 na własnym terenie z Siarką Tarnobrzeg to z pewnością niezły wynik dla zespołu Czarnych Połaniec. Do przerwy po bramce z 33 minuty Krystiana Kardysia prowadzili gospodarze, w 72 minucie do wyrównania doprowadził Japończyk Kōsei Iwao. Po 19 kolejkach Czarni Połaniec zajmują jedenastą lokatę. Za tydzień ekipa z Połańca jedzie na mecz z Sokołem Sieniawa.

Czarni Połaniec - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:0)

Bramki: Krystian Kardyś 33 - Kōsei Iwao 72

Czarni: Wieczerzak - Załucki, Bakowski, Chmielowiec, Banik (64. Kałaska), Palonek, Wiktor (79. Mucha), Bawor, Smoleń, Guca, Kardyś. Trener Łukasz Cabaj.