Były duże emocje - udana inauguracja siatkarek KSZO

W pierwszym secie obie drużyny prezentowały podobny poziom, dopiero w końcówce siatkarki KSZO zdołały wypracować niewielką przewagę. Decydujący punkt o wygraniu pierwszej odsłony wywalczyła Svetlana Dorsman.

Drugi set nie był już tak dobry w wykonaniu naszego zespołu. Ostrowczanki nawet na chwilę nie objęły prowadzenia, ulegając ostatecznie do 18.

Trzecią odsłonę lepiej zaczęły radomianki, które długo utrzymywały przewagę (4:7, 9:12). Niesamowitą końcówkę miały jednak podopieczne Frantiska Bockaya i to one - po bloku Anny Miros - cieszyły się z wygranej.

Czwarty set był niesamowicie emocjonujący, kiedy wydawało się, że wygrana KSZO OSTROWIEC to tylko formalność (16:8), siatkarki Radomki zdołały odrobić osiem punktów i doprowadzić do remisu (16:16). Kolejne minuty należały ponownie do KSZO (20:16), jednak radomianki nie poddawały się, by chwilę później jeszcze raz doprowadzić do remisu (20:20). Końcówka to walka punkt za punkt. Więcej szczęścia i zimnej krwi miały jednak gospodynie, które po ataku Svitlany Dorsman zdołały zakończyć zwycięstwem to wyrównane spotkanie.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Anna Miros (KSZO).

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, było bardzo ciężko. Dziękuję naszym kibicom, wierzę że naszą grą przyciągniemy jeszcze więcej publiczności - powiedział po meczu trener siatkarek KSZO OSTROWIEC Frantisek Bockay.

- Bardzo się cieszę, był to bardzo ciężki dla nas mecz, pierwszy na swojej hali, przed bardzo fajnie dopingującą nas publicznością. Dodało nam to skrzydeł i to się później przełożyło na taki wynik - stwierdziła atakująca KSZO Anna Miros. - Czasem zdarzają się nam przestoje, tracimy kilka punktów z rzędu, jednak była ta siła w zespole, która dała nam motywację, żeby powalczyć o tego czwartego seta i o cały mecz. Koncentracja do końca i walka o każdą piłkę przyniosły oczekiwany skutek.

KSZO Ostrowiec – E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:21, 18:25, 25:18, 25:23)

KSZO: Miros 22, Geyko 1, Wojtowicz 9, Dorsman 13, Grzechnik 3, Słonecka 9, Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Oktaba, Wołoszyn.

Radomka: Szczepańska 19, Grabka 5, Bałucka 8, Kubacka 8, Skrzypkowska 6, Bączyńska 3, Drabek (libero) oraz Borawska 3, Biała 3, Ponikowska.

MVP: Anna Miros.