Grad bramek z Bronią

Goście rozpoczęli mecz bardzo ofensywnie. Już w drugiej minucie świetną interwencją popisał się bramkarz KSZO Konrad Zacharski broniąc nasz zespół od utraty bramki. Niestety w piętnastej minucie nie upilnowany w polu karnym napastnik gości Adam Imiela trafił na jeden do zera. Na tym tegoroczny beniaminek III ligi z Radomia nie zamierzał poprzestać. Osiem minut po pierwszej bramce, Radosław Kardas faulował w polu karnym szarżującego na bramkę KSZO napastnika gości. Sędzia wskazał na jedenastkę, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Piotr Nowosielski. Dwie minuty później było już 0:3. Strzelcem bramki był testowany przez radomian wychowanek kieleckiej Korony Michał Smolarczyk. W pierwszej połowie gospodarze zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami. W 32 minucie bramkarza gości sprytnym lobem pokonał Mateusz Madej, a dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył powracający do treningów z KSZO Michał Grunt.

Na początku drugiej połowy, pomimo sporych roszad w kadrach obydwu zespołów gra nie uległa zmianie. Nadal to goście sprawiali wrażenie zespołu bardziej dojrzałego i stwarzali więcej sytuacji strzeleckich. W 50 minucie na 2:4 podwyższył ponownie Smolarczyk. To nie był jeszcze koniec bramek w tym spotkaniu, jednak w ostatnich trzydziestu minutach strzelali tylko gospodarze. W 63 minucie aktywny z przodu Bartłomiej Smuczyński strzelił na 3:4, a do remisu na dwie minuty przed końcem doprowadził pewnym strzałem z rzutu karnego Mateusz Mąka.

Trzeba dodać, że w końcówce meczu doskonałe okazje bramkowe zmarnowali Smuczyński, który przegrał pojedynek sam na sam  z bramkarzem Broni oraz Patryk Cheba, trafiając w słupek bramki gości.

Kolejny sparing piłkarze KSZO 1929 zagrają w najbliższą środę (25.07 o godz. 17) z występującą w radomskiej lidze okręgowej Powiślanką Lipsko. Mecz odbędzie się na boisku przy ulicy Różanej.

Już wiadomo, że w ostrowieckim zespole nie zagra bramkarz Adrian Olszewski, który po udanym ubiegłym sezonie podpisał kontrakt z Motorem Lublin.

Skład KSZO w spotkaniu z Bronią: 1 połowa: Zacharski – Dereń, Kardas, Dybiec, Ziółkowski – Kapsa, Mąka. Sarwicki, Madej, Jedlikowski – Grunt. 2. połowa: Pietrasik – Patryk Cheba, Kardas, Mężyk, Jedlikowski – Łokieć, Madej, Puton, Ziółkowski – Smuczyński – Bełczowski oraz Dereń i  Mąka.