Na hali MOSiR w Ostrowcu zaprezentowało się 114 pięściarzy i pięściarek z 9 świętokrzyskich klubów. Najliczniejszą grupę sportowców stanowili gospodarze z KSZO, w składzie którego było aż 36 sportowców we wszystkich kategoriach wiekowych. Zarówno młodzi, jak i nieco starsi ostrowczanie najczęściej też sięgali po medale, w efekcie zespół KSZO pod opieką trenerów Wojciecha Surowca, Eugeniusza Ciocha, Damiana Faleckiego i Piotra Wańdocha wygrał klasyfikację zespołową, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z kieleckiego klubu RUSHH, a trzecie miejsce podium uzupełniła Garda Kielce.
- Cieszy mnie to bardzo, że boks Świętokrzyski idzie do góry. W tym roku na mistrzostwach startuje dziewięć klubów i prawie 120 zawodników i zawodniczek, więc z roku na rok jest progres - mówił obecny na ostrowieckiej imprezie Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek - Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ mamy 100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, które będzie celebrowane w Kielcach w dniach 9-15 czerwca na tę imprezę z tego miejsca wszystkich serdecznie zapraszam. Korzystając z okazji, chciałbym również podziękować wszystkim trenerom, którzy ciężko pracują, na to, żeby ci młodzi zawodnicy byli dobrze przygotowani oraz pogratulować zawodnikom i sędziom udanych występów i werdyktów
Mówił prezes Nowaczek, który do Ostrowca nie przyjechał z pustymi rękoma. W podziękowaniu za udaną organizację zawodów prezes PZB wręczył na ręce Prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego oraz Sekcji pięściarskiej KSZO Łukasza Dybca sprzęt, który z pewnością będzie użyteczny dla młodych adeptów sztuki pięściarstwa w Ostrowcu.
Wyniki walk finałowych Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie - Ostrowiec Świętokrzyski 2023
- 38 kg U-12 Celińska Julia KSZO Ostrowiec Św. 3:0 Konarska Maja RUSHH Kielce
- 46 kg młodzik Zioło Aleksandra KSZO Ostrowiec Św. 0:3 Wiśniewska Dorota RING Busko-Zdrój
- 40 kg młodzik Kobiec Kacper RUSHH Kielce 0:3 Wiśniewski Kacper RING Busko-Zdrój
- 48 kg młodzik Niebudek Bartosz K.S.Garda Kielce 2:1 Abdelli Zakaria KSZO Ostrowiec Św.
- 54 kg młodzik Kowalczyk Maciej Skalnik Wiśniówka 0:3 Rogalski Bartek Fighter Kielce
- 48 kg młodzik Górnisiewicz Katarzyna KSZO Ostrowiec Św. 3-0 Szczepańska Zofia KSZO Ostrowiec Św.
- 51 kg młodzik Skowron Nikola KSZO Ostrowiec Św. 0-3 Korzeniecka Maja KSZO Ostrowiec Św.
- 63 kg młodzik Bucior Adam KSZO Ostrowiec Św. 1:2 Haraźny Patryk KSZO Ostrowiec Św.
- 70 kg młodzik Trela Marcel RING Busko-Zdrój 3-0 Durka Dawid KSZO Ostrowiec Św.
- 54 kg kadet Kaleta Paulina KSZO Ostrowiec Św. 3:0 Opałka Eliza KSZO Ostrowiec Św.
- 46kg. kadet Gołębiewski Jakub RUSHH Kielce 2:1 Czarnecki Aleks KSZO Ostrowiec Św.
- 48 kg kadet Bernat Bartłomiej RING Busko-Zdrój 3-0 Ghazaryan Aren Skarżyski Klub Bokserski
- 54 kg kadet Ghazaryan Karen Skarżyski Klub Bokserski 2-1 Podczasi Patryk K.B.Walka Morawica
- 57 kg kadet Górnisiewicz Jakub KSZO Ostrowiec Św. RSC - 1 Dulik Dawid RING Busko-Zdrój
- 60 kg kadet Wira Filip RUSHH Kielce 3-0 Stawczyk Michał K.S.Garda Kielce
- 63 kg kadet Pabiś Mikołaj Fighter Kielce RSC - 2 Skrzyniarz Hubert RUSHH Kielce
- 70 kg kadet Majcherczyk Karol Skalnik Wiśniówka 3-0 Gawot Franciszek KSZO Ostrowiec Św.
- 75 kg kadet Wiejas-Ziętek Oskar K.S.Garda Kielce RSC 2 Gołuch Bartłomiej RUSHH Kielce
- 80 kg kadet Adamczyk Krzysztof KSZO Ostrowiec Św. RSC - 2 Dulęba Patryk Fighter Kielce
- 54 kg junior Ginter Kinga RUSHH Kielce 3:0 Kobiec Milena S.K. Kick-Boxing Kielce
- 51 kg junior Franciszek Nowak K.S.Garda Kielce RSC - 1 Marzec Bartosz Skarżyski Klub Bokserski
- 54 kg junior Ozga Jakub Fighter Kielce RSC - 3 Wójcik Bartłomiej KSZO Ostrowiec Św.
- 60 kg junior Żurek Miłosz RING Busko-Zdrój RSC - 2 Terlecki Bartosz RUSHH Kielce
- 63,5 kg junior Salwa Wiktor Fighter Kielce WO Szczukiewicz Marcin S.K. Kick-Boxing Kielce
- 71 kg junior Rasiński Bartosz RING Busko-Zdrój 0 - 3 Kowalski Daniel KSZO Ostrowiec Św.
- 75 kg junior Wierzchowski Oliwier KSZO Ostrowiec Św. AB - 3 Kołomański Oskar RUSHH Kielce
- 80 kg junior Ivanitskyi Marian RING Busko-Zdrój 0 - 3 Skiba Wiktor RING Busko-Zdrój
- 57 kg senior Stanek Natalia K.S.Garda Kielce RSC-1 Ślewa Paulina Fighter Kielce
- 63 kg senior Strzelecka Angelika KSZO Ostrowiec Św. WO Pilas Julia KSZO Ostrowiec Św.
- 54 kg senior Surowiec Daniel KSZO Ostrowiec Św. 3:0 Fidos Kacper Skarżyski Klub Bokserski
- 63,5 kg senior Orzeł Albert KSZO Ostrowiec Św. AB - 1 Budzisz Dawid Skalnik Wiśniówka
- 75 kg senior Malczewski Jan K.S.Garda Kielce 3:0 Frankowicz Michael K.S.Garda Kielce
- 80 kg senior Gardziński Emil K.S.Garda Kielce RSC - 2 Kubicki Dawid S.K. Kick-Boxing Kielce
- 86 kg senior Lurzyński Mateusz K.S.Garda Kielce RSC - 1 Kaleta Dominik S.K. Kick-Boxing Kielce
- 92 kg senior Ogłoza Krzysztof Skarżyski Klub Bokserski RSC - 1 Pawlik Karol RUSHH Kielce
Klasyfikacja punktowa:
- KSZO Ostrowiec Św. - 36 zawodników - 162 punkty
- RUSHH Kielce - 22 - 112
- K.S.Garda Kielce - 14 - 73
- RING Busko-Zdrój - 11 - 60
- Figther Kielce - 8 - 46
- S.K.Kick-Boxing Kielce - 8 - 43
- Skarżyski Klub Bokserski - 5 - 32
- K.S. "Skalnik" Wiśniówka - 5 - 27
- K.B. Walka Morawica - 5 - 19