KSZO 1929 wygrywa w finale Okręgowego Pucharu Polski

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Granat Skarżysko - Kamienna 3:1 (2:0)

1:0 Jakub Kapsa 14' 2:0 Michał Grunt 22' (z rzutu karnego) 2:1 Błażej Miller 46' 3:1 Kamil Bełczowski 90+3'

Granat: Michalski - Szyszka, Styczyński, Drożdżał, Suwara - Spadło (73. Głowaczewski) - Bartosiak, Wojna, Dulak, Uciński - Miller. Trener: Dominik Rokita.

KSZO: Pietrasik - Miłek, Kardas, Mężyk, Cheba - Bełczowski, Rogoziński, Burzyński, Kapsa (79. Łokieć), Chrzanowski (74. Madej) - Grunt. Trener: Marcin Wróbel.

Już pierwsze minuty meczu pokazały nam kto jest faworytem. Ostrowczanie długo utrzymywali się przy piłce i łatwiej przychodziło im konstruowanie akcji.  Gorąco pod bramką Granatu zrobiło się już w 5 minucie, kiedy z rzutu wolnego dogrywał Fabian Burzyński, w 9 minucie wzdłuż bramki piłkę dogrywał Dominik Cheba. Niestety z obydwoma sytuacjami lepiej poradzili sobie piłkarze ze Skarżyska. W 14 minucie pomarańczowo - czarni prowadzili już 1:0. Po akcji Bełczowskiego z Gruntem piłka powędrowała do Jakuba Kapsy, ten sprytnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Granatu Przemysława Michalskiego. Ostrowczanie atakowali dalej, w 22 minucie w polu karnym Granatu faulowany został Michał Grunt, sędzia Damian Gawęcki nie miał wątpliwości - jedenastka dla KSZO. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się sam poszkodowany i zanim kibice KSZO wygodnie usiedli na kieleckim stadionie było już 2:0. W końcówce pierwszej połowy Granat próbował zniwelować rozmiary porażki. Przed szansą dwukrotnie stanął Tomasz Bartosiak, w 33 minucie jego strzał zablokował kapitan ostrowieckiej jedenastki Radosław Kardas, a w 45 minucie doskonałym kunsztem wykazał się Damian Pietrasik broniąc uderzenie z kilku metrów.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej akcji Granatu,  i już w 46 minucie po bramce Błażeja Millera na stadionowej tablicy widniał wynik 2:1.  Skarżyszczanie zaczęli grać odważniej, piłka coraz częściej wędrowała po połowie KSZO a  ostrowczanie próbowali gry z kontry. W 58 minucie mocnym strzałem popisał się Grunt, niestety trafił prosto w ręce interweniującego Przemysława Michalskiego. Minutę później  przed polem karnym Granatu faulowany był Chrzanowski, z którego technicznymi zagraniami nie mogli poradzić sobie przeciwnicy. Rzut wolny nie przyniósł niestety oczekiwanych efektów. W następnych minutach mecz był bardzo wyrównany,  ale więcej sytuacji stwarzali podopieczni Marcina Wróbla. Swoich sił próbowali min. Jakub Kapsa, Dominik Cheba i Michał Grunt. W 77 minucie powinno być już 3:1, na nogę będącego w polu karnym Granatu Kamila Bełczowskiego stanął jeden z rywali i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł ponownie Michał Grunt, jego strzał był jednak zbyt lekki i czytelny i Michalski zdołał wybić piłkę na rzut rożny.  W ostatnich minutach ostrowczanie zdołali oddać jeszcze kilka strzałów na bramkę rywali, próbował Łokieć, Burzyński i Grunt.  Najlepszą okazję zmarnował jednak w 87 minucie Mateusz Madej. Nasz napastnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ze Skarżyska. Tego dnia skuteczność na pewno nie była mocną stroną piłkarzy z Ostrowca. W doliczonym czasie gry, gdy na trybunach ostrowieccy kibice skandowali hasło " Puchar jest nasz" wynik spotkania na 3:1 ustalił po indywidualnej akcji Kamil Bełczowski.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 25 września, do rozgrywek na szczeblu centralnym przystępują już wszystkie drużyny z Ekstraklasy, I  i II Ligi oraz zwycięzcy rozgrywek regionalnych.

- Spotkanie ułożyło się tak jak chcieliśmy - powiedział kapitan pomarańczowo - czarnych Radosław Kardas - wyszliśmy zmotywowani na Granat, udało nam się ich zdominować w pierwszej połowie i zdobyć dwie bramki. Wychodząc z szatni na drugą połowę mówiliśmy sobie żeby szybko nie stracić bramki , niestety się nie udało i zaczął się chaos który staraliśmy się opanować. Gratuluję chłopakom walki do końca.

- Pełna nasza kontrola nad spotkaniem w pierwszej połowie -  mówił trener KSZO 1929 Marcin Wróbel - w drugiej na własne życzenie troszeczkę to popsuliśmy. Były fragmenty gdzie Granat próbował długimi podaniami cokolwiek zrobić. Nie udało się im, mogliśmy zamknąć ten mecz troszeczkę wcześniej. Michał Grunt miał wyśmienitą okazję, ale kunszt bramkarza Granatu uchronił ich od straty bramki. Gratuluję zespołowi Granatu że nie było to widowisko jednostronne, przez cały czas coś się działo i przez cały czas albo z jednej albo z drugiej strony były sytuacje. My zwyciężyliśmy, byliśmy faworytem na papierze przed meczem i tak też się stało że na boisku ten faworyt był lepszy.  Teraz przed nami długa noc, mamy zakończenie a od jutra chłopaki mają wolne do końca czerwca.