Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Czy sztuczna inteligencja przywróci lekarzowi czas dla pacjenta? Echo Nauki już 18 kwietnia w Galerii Echo

Czy sztuczna inteligencja przywróci lekarzowi czas dla pacjenta? Echo Nauki już 18 kwietnia w Galerii Echo

Organizatorami inicjatywy są Politechnika Świętokrzyska oraz Galeria Echo, które wspólnie popularyzują naukę i innowacje w przestrzeni publicznej. To już drugie spotkanie w ramach cyklu, który łączy świat akademicki, biznes i mieszkańców regionu.

Centralnym punktem wydarzenia będą rozmowy z ekspertami. Na scenie pojawią się dr inż. Mirosław Płaza z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Dawid Poddębniak z firmy Altar – twórcy rozwiązania Parrot AI, inteligentnego asystenta lekarza. W rozmowie z Beatą Oleś opowiedzą o tym, jak sztuczna inteligencja może wspierać lekarzy w codziennej pracy, ograniczać biurokrację i – co najważniejsze – przywracać czas na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 oficjalnym otwarciem, które poprowadzą konferansjerzy Radia Rekord – Dominik Feldman i Marek Morus. Wprowadzą oni uczestników w ideę „Echo Nauki”, przedstawią gości oraz zachęcą do aktywnego udziału w programie.

Pierwsza rozmowa ekspercka zaplanowana jest na godzinę 13:00 i będzie poświęcona wykorzystaniu sztucznej inteligencji w medycynie z perspektywy nauki. Następnie uczestnicy będą mogli zadać pytania prelegentom. Druga część dyskusji, z udziałem przedstawiciela firmy Altar, rozpocznie się o 14:30 i skupi się na praktycznych zastosowaniach nowych technologii.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Nie zabraknie także atrakcji dla uczestników w każdym wieku. W przestrzeni galerii przez cały czas trwania wydarzenia dostępne będą stoiska studentów i pracowników uczelni, prezentujących nowoczesne projekty i rozwiązania technologiczne. Zaplanowano również warsztaty naukowe, pokazy oraz bezpośrednie spotkania z twórcami innowacji. Szczególną rolę odegrają najmłodsi uczestnicy – studenci Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej, którzy z entuzjazmem będą dzielić się swoją pasją do nauki.

W trakcie wydarzenia przewidziano również konkursy sceniczne z nagrodami, w tym gadżetami Politechniki Świętokrzyskiej, a konferansjerzy zadbają o dynamiczny przebieg spotkania, odwiedzając stoiska i angażując publiczność między kolejnymi punktami programu.

Całość zakończy się około godziny 15:15 podsumowaniem i zaproszeniem na kolejne wydarzenia z cyklu.

Spotkanie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydentki Miasta Kielce, a także pod patronatem medialnym Świętokrzyskiej Grupy Mediowej.

„Echo Nauki” to nie tylko wydarzenie – to przestrzeń dialogu o przyszłości, w której technologia spotyka się z człowiekiem. Już 18 kwietnia każdy będzie mógł przekonać się, czy sztuczna inteligencja rzeczywiście może pomóc odzyskać to, co w medycynie najcenniejsze – czas i uwagę dla pacjenta.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM2IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM2IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy