-Mam nadzieję, że tak się stanie, bo platynowy indeks oczywiście upoważnia do tego, że student bez żadnych problemów dostaje się na Politechnikę Świętokrzyską, ale musi tak zdecydować, więc wierzę głęboko, że zaangażowanie w ten konkurs, otrzymanie tego platynowego indeksu naprawdę zachęci naszych młodych mieszkańców, absolwentów szkół średnich do tego, aby wybrali naszą wspaniałą publiczną uczelnię, Politechnikę Świętokrzyską. Dziękuję za zaangażowanie właśnie młodym uczniom, ich nauczycielom, dyrektorom szkół i przede wszystkim Politechnice Świętokrzyskiej, która tak bardzo się stara, aby każdego roku przyciągać jak najwięcej naszych mieszkańców do tego, aby wybrali uczelnię regionalną – wyjaśnia marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.
Konkurs, który odbywa się już po raz czwarty, ma na celu zainspirowanie uczniów do pracy naukowej oraz do wyboru uczelni regionalnej. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie przygotowują prace naukowe, które są oceniane przez ekspertów. Ci, którzy zdobędą najwyższe oceny, otrzymują platynowy indeks, który daje im możliwość studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej bez zbędnych formalności.
-Ci uczniowie, którzy mają zainteresowania techniczne i otrzymują nagrodę, jeśli napiszą dobre prace, przygotują się znakomicie, to wtedy oni otrzymują tak zwany platynowy indeks, czyli wejście na naszą uczelnię bez kłopotliwych tych wszystkich procedur, jakie czekają innych kandydatów. No i mają satysfakcję, tutaj są wyróżnieni, dzisiaj jest gala i na tej gali będą wręczone nagrody i będą też wyróżnienia. Dzisiaj może nie będę stracał, ale jest wiele nagród, wiele wyróżnień i tutaj uroczyście myślę, że będą mieć satysfakcję uczniowie i ich opiekunowie, bo nauczyciele też dla nich to jest duże osiągnięcie i mogą tym się szczycić, że mają takich właśnie swoich wychowanków – tłumaczył prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Zakończenie konkursu i wręczenie platynowych indeksów stanowi nie tylko źródło satysfakcji dla uczniów, ale także dla ich opiekunów. To dla nauczycieli powód do dumy, widząc, jak ich podopieczni odnoszą sukcesy i rozwijają swoje talenty.