Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Obsada sędziowska meczu Pogoń Szczecin – Korona Kielce

Obsada sędziowska meczu Pogoń Szczecin – Korona Kielce

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił obsadę sędziowską meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Koroną Kielce. Spotkanie poprowadzi 36-letni Damian Kos z Wejherowa.

Dla arbitra będzie to dwunasty mecz w karierze z udziałem kieleckiego zespołu. Dotychczasowy bilans „żółto-czerwonych” w spotkaniach prowadzonych przez tego sędziego to trzy zwycięstwa, pięć remisów oraz trzy porażki.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Po raz ostatni Damian Kos prowadził mecz Korony w 23. kolejce obecnego sezonu. Kielczanie przegrali wówczas na wyjeździe z Motorem Lublin 0:2. Wcześniej arbiter sędziował również ich spotkania m.in. z Wisłą Płock (0:2 i 1:1) oraz Piastem Gliwice (0:0).

Znacznie lepsze statystyki w meczach prowadzonych przez tego sędziego ma Pogoń Szczecin. Arbiter z Wejherowa prowadził dotychczas siedem spotkań „Portowców”, z których aż sześć zakończyło się ich zwycięstwem, a jedno porażką. W obecnym sezonie nie miał jednak jeszcze okazji sędziować meczu szczecińskiej drużyny.

Na liniach Damianowi Kosowi pomagać będą Bartosz Heinig i Dariusz Bohonos. Funkcję arbitra technicznego pełnić będzie Mateusz Stępniak. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Malec oraz Dawid Golis.

W bieżącym sezonie Ekstraklasy sędzia z Wejherowa prowadził łącznie 13 spotkań. Pokazał w nich 55 żółtych kartek, trzy czerwone oraz podyktował dwa rzuty karne.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy