Podsumowanie bilardowych Mistrzostw Polski

Sebastian Batkowski sięgnął po złoty medal odmiany 10-bil. Zawodnik kieleckiego klubu pokonał w finale Mariusza Skonecznego aż 7:2 i tym samym obronił tytuł mistrzowski zdobyty rok temu. To nie jedyny tegoroczny medal dla Kielc w tej odmianie. Brązowy krążek w turnieju rozgrywanym w kieleckim hotelu Binkowski zdobył Michał Turkowski. Bilardzista Nosanu w walce o finał 10-bil uległ klubowemu koledze, Sebastianowi Batkowskiemu, 2:7.

Batkowski zdobył także srebrny medal w odmianie 8-bil.  Zawodnik Nosanu Kielce w klasyfikacji medalowej uplasował się na pierwszym miejscu, został MVP Mistrzostw Polski w Bilard i tym samym zdobył nagrodę specjalną, czyli samochód osobowy
w użytkowanie przez kolejne 12 miesięcy. Dodatkowo otrzymał wsparcie finansowe na Puchar Europy oraz nominację na przyszłoroczne Euro. Łączna wartość nagród to 55 tysięcy złotych. Medal wśród panów wywalczył także Karol Skowerski (odmiana 8-bil).

Wśród Pań ogromny sukces osiągnęła Katarzyna Wesołowska. Po kilku latach przerwy, zawodniczka Nosanu Kielce powróciła w wielkim stylu, wywalczając złoto odmiany 8-bil! W tej samej odmianie po brąz sięgnęła inna kielecka zawodniczka, Izabella Jońska, która podczas mistrzostw dopisała do swojego dorobku także trzecie miejsce 9-bil.

Warto odnotować również świetne wyniki Dominiki Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica. Bilardzistka wywalczyła brąz 10-bil i srebro 9-bil.

Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica) – brązowa medalistka 10-bil / srebrna medalistka 9-bil

Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) – Mistrzyni Polski 8-bil

Izabella Jońska (Nosan Kielce) – brązowa medalistka 8-bil / brązowa medalistka 9-bil

Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) – srebrny medalista 8-bil / Mistrz Polski 10-bil