Słodko-gorzkie mecze KKP Korona

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 drużyna KKP zremisowała z Igloopolem Dębica 2:2. Kielecki zespół przez większość czasu przeważał na boisku i miał zdecydowanie więcej okazji podbramkowych. Rozgoryczenia nie kryli również szkoleniowcy swoich podopiecznych - Jesteśmy poirytowani końcowym rezultatem. Mecz toczony był w szybkim tempie, ale to nasza drużyna stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji. Jesteśmy jednak przekonani, że z taką grą i zaangażowaniem zwycięstwa w kolejnych spotkaniach będą tylko formalnością. - podsumowali Michał Stachura, Paweł Mech oraz Tomasz Jóźwik, trenerzy KKP Korona U-17.

Centralna Liga Juniorów U-17

KKP Korona 2:2 Igloopol Dębica

Bramki dla KKP: Lech, Sala

Skład - Palacz, Sala, Głuszek, Długosz, Mazurek, Majka , Lech, Bator, Kubus, Jakubowski Wiktor, Bryła oraz  Piasny, Rozmus, Stępień, Jakubowski Eryk, Ocios, Słonka, Susło

Natomiast drużyna CLJ U-15 pomimo trudnego rywala, jakim bez wątpienia była Wisła Kraków, zdołała pokonać swojego rywala 2:1. Kielecka ekipa od początku spotkania starała się narzucić swój styl gry. Natarczywe ataki przyniosły efekt w postaci bramki. Krakowski zespół nie dał za wygraną i po chwili na tablicy wyników widniał remis 1:1. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy zawodnicy ze świętokrzyskiego ponownie wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie Wisła zyskała większą przewagę posiadania piłki. Jednak nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji. Co jakiś czas KKP wyprowadzało kontry, po których tworzone były stu procentowe okazje. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kielczan. - Bardzo dobrze weszliśmy w mecz stwarzając sobie kilka sytuacji pod bramką przeciwnika, jedną z nich wykorzystujemy i obejmujemy prowadzenie. Dość szybko rywal wyrównuje po zamieszania w polu karnym i złym naszym wybiciu. W 30 minucie obejmujemy prowadzenie po ładnej dwójkowej akcji. Druga połowa to mozolne próby gości na wyrównanie, jednak to my mamy cztery stuprocentowe sytuacje aby zakończyć ten mecz. Fatalnie pudłujemy dlatego do końca spotkania gra była dość nerwowa, jednak wynik nie uległ już zmianie i odnosimy drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. - ocenili Maciej Kwiatkowski, Karol Nieszporek, trenerzy KKP U-15.