Celem projektu, który zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Kultura w sieci" jest promocja szeroko rozumianej fotografii krajobrazowej, z naciskiem na ukazanie najpiękniejszych miejsc regionu świętokrzyskiego, krajobrazów, zabytków architektury, pamiątek historii, jego kultury i tradycji.
Grzegorz Sideł pierwszą styczność z aparatem fotograficznym miał około 3 klasy szkoły podstawowej, była to ojcowa Smiena, zaraz potem był też Start B oraz FED 3. Świadomie zainteresował się fotografią około 17 roku życia - stworzył własną ciemnię fotograficzną. Fotografuje głównie krajobraz świętokrzyski, las, interesuje go też człowiek w krajobrazie. Uczestniczył w około 60 wystawach klubowych, poplenerowych, pokonkursowych, m.in. wystawach Fotoklubu Galeria MCK Ostrowiec Świętokrzyski, wystawach w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego "Ponidzie" w Busku Zdroju, wystawach pokonkursowych "Kieleckie Inaczej", "Świętokrzyskie w obiektywie". Jest autorem trzech wystaw indywidualnych (cykl wystaw pt. "Krajobraz Minimalnie uproszczony", Busko-Zdrój, Sandomierz, Kielce). Zdobył nagrodę Grand Prix w konkursie "Świętokrzyskie w Kadrze" (2008) oraz wyróżnienie w drugiej jego edycji (2011, w obydwu konkursach przewodniczącym jury był Mistrz Paweł Pierściński). W 2018 r. zdobył Nagrodę Specjalną w 41. Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie" oraz nagrodę w konkursie "Tu byłem" organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego Ponidzie, w ramach którego dostał nagrodę również w 2019 roku ("Z biegiem Nidy"). W 2020 roku uzyskał nagrodę TVP3 Kielce w 43. Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie".
- W mojej fotografii krajobrazowej przesunąłem się w stronę pejzażu trochę minimalistycznego, lekko geometrycznego. Inspiruje mnie rozległość oraz spokój otwartych, polnych przestrzeni, preferuję fotografię w warunkach zimowych, kiedy krajobraz jest uproszczony, czysty, minimalny, gdy zacierają się szczegóły - mówi G. Sideł.