PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

KSZO w osłabieniu z jednym punktem

KSZO 1929 Ostrowiec Św - KS Wiązownica 3:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Sebastian Rak 10 min. 1:1 Sebastian Rak (samobójcza 29 min. ) 2:1 Dominik Pisarek (z karnego) 42 min. 2:2 Sebastian Rak 48 min. 2:3 Patryk Serafin 61 min. 3:3 Yevgenyi Mogil 78 min.

KP KSZO 1929: Oskar Klon — Maciej Kołoczek, Mateusz Jarzynka 15', Damian Mężyk, Dariusz Brągiel, Michał Nawrot, Patryk Orlik, Bartosz Zimnicki, Adam Kramarz, Kyryło Seńko, Dominik Pisarek. Trener Andrzej Wójcik.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Choć spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla pomarańczowo-czarnych, ponieważ już w 15 minucie nie dość, że KSZO przegrywał 0:1, to jeszcze po czerwonej kartce dla Mateusza Jarzynki radzić musiał sobie w dziesiątkę, to ostrowiecki zespół zdołał wywalczyć jeden punkt, mając sporo okazji, aby osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Wyrównanie na 1:1 udało się osiągnąć w 29 minucie, kiedy to po serii ataków KSZO rzut rożny wykonywał Michał Nawrot, z wybiciem piłki nie poradzili sobie obrońcy i futbolówka zawirowała pod bramkarzem gości, wpadając do bramki. Przewaga KSZO nie malała, efektem była akcja Dominika Pisarka, w 42 minucie, po której został faulowany i sędzia Daniel Bołoz bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany i na przerwę piłkarze schodzili przy prowadzeniu KSZO 2:1. Warto zauważyć, że wcześniej bramkarza gości próbowali zaskoczyć m in Zimnicki, Mężyk czy Pisarek. O drugiej połowie meczu ostrowiecki zespół z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć. Już sześć minut po wznowieniu gry przyjezdni po bramce Sebastiana Raka zdołali doprowadzić do wyrównania, a w 61 minucie po strzale zza pola karnego Patryka Serafina zespół z Wiązownicy wyszedł na prowadzenie. Piłkarze KSZO walczyli do końca, w 78 minucie wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Yevgenyi Mogil pokonał bramkarza gości strzałem głową i ustalił wynik spotkania na 3:3.

W tabeli KSZO spadł z trzeciego na czwarte miejsce. Liderem bez zmian Wieczysta Kraków, zespół Sławomira Peszko tym razem w derbowym pojedynku pokonał Garbarnię 4:0. W najbliższą sobotę ostrowczanie jadą na spotkanie z szóstym w tabeli Podlasiem Biała Podlaska.