Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Niedziela ze sztuką w BWA. Będzie zwiedzanie wystawy i wieczór wspomnień

Niedziela ze sztuką w BWA. Będzie zwiedzanie wystawy i wieczór wspomnień

Oprowadzanie po wystawie Waldemara Bylaka to wyjątkowa możliwość bliższego poznania dzieł artysty, prezentowanych obecnie w BWA na wystawie "SZACH – MAT". Z kolei zaplanowany bezpośrednio po oprowadzaniu wieczór wspomnień stanie się okazją do rozmowy o życiu, pasji i wkładzie w ostrowiecką kulturę artysty, ale też człowieka bliskiego lokalnej społeczności

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

- Wspólnie powspominamy nie tylko wybitnego twórcę, ale również przyjaciela, kolegę i sąsiada - zachęca Justyna Łada, dyrektor BWA w Ostrowcu Św. i kurator wystawy. 

Waldemar Bylak urodził się w 1956 r. w Malawie koło Rzeszowa. Niepokorny artysta, malarz, grafik, satyryk, pedagog, pasjonat szachów i poeta. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (matura w 1976 r.) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1981 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa. W 1988 r. stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Od 1981 r. do chwili śmierci w 2022 r., związany z artystycznym środowiskiem Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie okresowo współtworzył multidyscyplinarny kolektyw "Grupa 10". Uczestnik plenerów malarskich oraz niechętny uczestnik wystaw.
Przez kilka lat nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, Państwowym Ognisku Plastycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Szkole Podstawowej nr 11. Przez wiele lat, od 1991 r. z krótką przerwą, do 2019 r. pracownik Miejskiego Centrum Kultury. W ostatnich latach życia, aż do chwili śmierci mieszkał w Chmielowie nad Kamienną w gminie Bodzechów. Zmarł 15 czerwca 2022 r.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy