Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Ostrowiecka uczelnia kształci nie tylko pod potrzeby lokalnego rynku pracy

Ostrowiecka uczelnia kształci nie tylko pod potrzeby lokalnego rynku pracy

Ostrowiecka uczelnia, czyli Akademia Nauk Stosowanych im Józefa Gołuchowskiego  rozszerza i zmienia profile edukacji. To decyzja podyktowana zapotrzebowaniem na rynku na takich właśnie absolwentów. Co ważne, już po raz drugi prowadzony jest nabór na nowy kierunek związany z opieka społeczną. 

- Prowadzimy nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli tak zwane studia licencjackie i magisterskie na kierunkach bezpieczeństwo narodowe, ekonomia, pedagogika, pielęgniarstwo.  Mamy również dość cieszącą się dużą popularnością edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, aczkolwiek to są studia jednolite, pięcioletnie, magisterskie. Uruchomiliśmy w zeszłym roku nowy kierunek, również dość dobrze prosperujący, praca socjalna na poziomie licencjatu- 

.

Mówiła Ewelina Żuchowska dziekan wydziału pedagogicznego ostrowieckiej uczelni.

A dla osób posiadających już stopień naukowy Akademia im. J. Gołuchowskiego  oferuje możliwość dokształcania się i zdobywania nowych umiejętności. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

 - Mamy mnóstwo bardzo ciekawych kierunków studiów podyplomowych. Głównie one bazują na potrzebach rynku lokalnego, aby te studia podyplomowe pozwoliły osobom, które podejmują pracę na przykład na przekwalifikowanie się bądź rozszerzenie swoich kwalifikacji. To są studia podyplomowe z różnych dziedzin.  Mogę tutaj wspomnieć o tych z mojej dziedziny, a więc z pedagogiki. Są to studia podyplomowe nadające uprawnienia nauczycielom, studia z oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, pedagogika specjalna. 

Uczelnia w Ostrowcu oferuje swoim studentom szerokie wsparcie socjalne, w tym bogaty program stypendialny. 

 

 

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy