PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Miejsce spotkania stało się pretekstem do dyskusji o kulturze w działalności samorządów.
- To miejsce szczególnie nie tylko z racji jego rangi, czyli zabytku światowej klasy ale także modelu prowadzenia takiego muzeum, powiedział Andrzej Przychodni, dyrektor muzeum z wpisanym na na listę UNESCO kompleksem neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego. A związki placówek muzealnych oraz wzajemne relacje z samorządami są oczywiste. To miedzy innymi partnerstwo przy prowadzeniu takich obiektów.
- Ponad 80 procent muzeów w kraju zarządzanych jest przez lokalne samorządy, więc to najlepsze miejsce i forum do dyskusji na temat roli i miejsca oraz wspólnych relacji między tymi podmiotami, stwierdził Robert Kotowski dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. Z kolei marszałek województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przyznał, że w przypadku muzeum na Krzemionkach większy potencjał ma współpraca z ministerstwem niż właśnie z samorządem.
Spotkanie przedstawicieli urzędów marszałkowskich odbywało się w ramach półrocznego przewodniczenia województwa świętokrzyskiego Konwentowi Marszałów RP.
Teresa Czajkowska
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.