„…ślubujemy, że zawsze i wszędzie będziemy godnie reprezentować naszą szkołę, dbać o jej dobre imię i pomnażać chlubne tradycje”- to fragment przysięgi, jaką złożyli wstępujący do braci szkolnej LO nr II im. Joachima Chreptowicza. W obecności rodziców, grona pedagogicznego oraz przybyłych gości 227 uczniów "podwójnego rocznika" wypowiedziało słowa przysięgi. Tekst roty intonowała stojąca przed sztandarem liceum Wiktoria Wójcik, która została przyjęta do szkoły z największą liczbą punktów. Po obu stronach sztandaru przysięgę składali uczniowie z najwyższą punktacją w swoich klasach: Jakub Marynowski, Kewin Wańdoch, Wiktoria Masternak, Julia Świątek, Konrad Grunt i Zuzanna Iżak.
Młodzież pierwszych klas została powitana ciepłymi słowami przez dyrektor szkoły Małgorzatę Górecką - Smolińską, która podziękowała za zaufanie, jakim uczniowie oraz rodzice obdarzyli grono nauczycielskie. W przemówieniu dyrektor Małgorzaty Góreckiej-Smolińskiej, obok życzeń spełniania marzeń i osiągania sukcesów w przyjaznej atmosferze, znalazły się zapewnienia, że w "Chreptowiczu" można liczyć na życzliwość, zrozumienie i wsparcie. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Katarzyna Pacholczak zachęcała do odważnego wykorzystywania drzemiącego w uczniach potencjału, do działania zgodnie z wyznawanymi wartościami i nieulegania słabościom. Z kolei przedstawiciele uczniów klas pierwszych - Wiktoria Nowak i Daniel Chamera, wyrazili w przemówieniu swoje odczucia z pierwszych kilkunastu dni w nowej szkole. Większość z nich z wyboru placówki już teraz jest zadowolona.
- Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Szkoła jest świetna, motywuje do nauki. Nauczyciele są serdeczni. - Na początku trochę się bałam, bo to nowa szkoła i klasa, ale jak się wszyscy poznaliśmy to się okazało, że to są naprawdę bardzo fajne osoby i myślę, że wszyscy będziemy się tu dobrze czuć - mówią uczniowie.
LO nr II im. Joachima Chreptowicza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd chętnych do wstąpienia w mury placówki w tym roku szkolnym nie brakowało.
- Mamy ponad 200 uczniów klas pierwszych, w związku z tym stanowią oni niemalże połowę całej naszej szkolnej społeczności. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyły się profile matematyczno-fizyczne i biologiczno-chemiczne, ale także matematyczno-geograficzne - podkreśla Małgorzata Górecka-Smolińska.
Pierwszoklasiści z Chreptowicza są już po rajdzie integracyjnym, który jak przyznaje dyrektor placówki pozwolił całej szkolnej społeczności lepiej się poznać.