Szczypiorniści KSZO ograli lidera

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unimetal Recykling MTS Chrzanów 29:29 (15:17) w karnych 5:4.

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Chmielewski 9, Wojkowski 6, Bysiak 3, Sobut 2, Kogutowicz, Majchrzak 6, Chudzik, Skuciński 2, Świt 1, Makuła, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Już pierwsza część meczu pokazała, że obydwa zespoły będą walczyć o wygraną. Do 21 minuty szczypiorniści KSZO albo prowadzili, albo remisowali, później na niewielkie prowadzenie wyszli przyjezdni, którzy na przerwę schodzili, prowadząc dwoma trafieniami. w drugiej części pomarańczowo-czarni szybko wzięli się za odrabianie strat. W efekcie już w 35 minucie po bramkach Wojkowskiego, Chmielewskiego i Skucińskiego doprowadzili do remisu 19:19. Kolejne 25 minut spotkania to twarda męska gra w wykonaniu obydwu zespołów. W ostatnich dziesięciu minutach ostrowczanie niemalże zamurowali bramkę, a goście trzy z czterech bramek w tym czasie zdobyli z rzutów karnych. Właśnie po rzucie karnym wykonywanym przez Jakuba Rusina w 59 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 29:28. Pomarańczowo-czarni pokazali jednak charakter i po zespołowej akcji na pół minuty przed końcową syreną najskuteczniejszy tego dnia w KSZO Filip Chmielewski doprowadził do remisu. Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebne były rzuty karne. Po regulaminowych pięciu seriach był remis 3:3, potrzebne więc były dodatkowe rzuty, dla KSZO skutecznie rzucili Jakub Makuła i Łukasz Majchrzak, dla gości bezbłędny był Bartosz Hardzina a z rzutem Jakuba Rusina poradził sobie świetnie spisujący się tego dnia Michał Piątkowski.

W innych spotkaniach 13 kolejki grupy D pierwszej ligi AZS AGH Kraków pokonał KSSPR Końskie 32:28, a szczypiorniści Wisły Sandomierz odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując we własnej hali w Świętokrzyskich derbach SMS ZPRP II Kielce 32:30. W tabeli na prowadzeniu bez zmian zespół z Chrzanowa. KSSPR Końskie jest na miejscu piątym, KSZO na siódmym, zespół rezerw SMS ZPRP Kielce an ósmym a Wisła Sandomierz na ostatnim jedenastym.