Worek medali dla ostrowieckich zawodników z klubu Black@White

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Black & White Ostrowiec Świętokrzyski znowu z medalami.

W Gorzowie Wielkopolskim w miniony weekend odbywały się zawody Grand Prix Polski w Kulturystyce i Fitness jako eliminacja do startu w Pucharze Świata mężczyzn w Tokio oraz World Fitness Games kobiet w Santa Susanna, a także Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness i Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Fitness Akrobatycznym i Artystycznym jako eliminacja do Mistrzostw Europy.

Drużynowo UKS Black & White Ostrowiec Św. już po raz 14-sty zdobył tytuł mistrza Polski. Sami zawodnicy zdobyli czołowe miejsce, w tym także tytuły mistrzów kraju.

W fitness akrobatycznym Julia Lasocka została mistrzynią Polski juniorek. Za nią uplasowały się jej koleżanki klubowe, czyli Natalia Bugajska i Iga Pasterczyk.

Natomiast w fitness artystycznym mistrzynią Polski została Kamila Mikos, za to brązową medalistką Natalia Stańczyk.

Utytułowana Kamila Mikos złote medale wywalczyła  w sumie w  4 konkurencjach. A były to fitness bikini juniorek, w fit model juniorek, w fitness artystycznym juniorek i fit model juniorek w Grand Prix Polski.

Jej klubowa koleżanka Aleksandra Pietrzykowska została wicemistrzynią Polski w fitness sylwetkowym.

Spośród mężczyzn Filip Borowski wygrał rywalizację w fitness akrobatycznym a trzecie miejsce zająć w konkurencji fitness plażowym.

Z medalami z Gorzowa gdzie rozgrywano też Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w fitness artystycznym i fitness akrobatycznym wyjechała spora grupa zawodników Black and White.

W fitness artystycznym w kategorii do lat 9 lat złoto trafiło do Igi Krawczyk. W starszej grupie do lat 13 złoty medal wywalczyła Maja Maciąg, srebrny Laura Stańczyk, a brązowy Julia Jankowska.

Brązowe krążki trafiły też do Wiktorii Michalczyk w grupie do lat 14 i Liwii Delegiewicz w grupie do lat 15.

W fitness chłopców najlepiej zaprezentował się i złoty medal zdobył Marcel Borowski.

W fitness akrobatycznym dziewczynek w kat. 8 lat złoto przypadło Luizie Just, która została też  wicemistrzynią Europy i świata.  W kat. 9 lat brązowy medal  wywalczyła Marcelina Żmuda. W kat. 12 lat wszystkie medale zgarnęły zawodniczki z Ostrowca. I tak na pierwszym miejscu ze złotym medalem wyjechała  Blanka Lach, srebro trafiło do Leny Kality a  brąz trafił do Mai Ochockiej.  W kat. 13 lat miejsce trzecie i brązowy medal przypadł  Poli Młynarczyk. W kat. 14 lat  złoto zdobyła Julia Lasocka, aktualna wicemistrzyni świata dzieci. W kat. 15 lat zawodnicy z Black@White byli bezkonkurencyjni. Złoty  medal zdobyła Iga Pasterczyk, srebrny Julia Isser a brązowy Blanka Walczyk.