PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
W sobotę 16 września w Rudzie Kościelnej pracownicy muzeum oraz grupa inicjatywna projektu „Ćmielów porcelaną i krzemieniem naznaczony” pokazali żywe dziedzictwo, jakim było m.in. górnictwo, ceramika, tkactwo czy kowalstwo.
- To dobra okazja aby porównać jak i czym rzemiosła współczesne różnią się od tych pradziejowych - mówi Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.
W warsztatach wzięli udział widzowie, a ci najbardziej zaangażowani mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.
Natomiast dziś, czyli w niedzielę 17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa ponownie ożyła wioska neolityczna na terenie rezerwatu Krzemionki. Przy pradziejowych chatach zagościli rekonstruktorzy.
Wizyta w Krzemionkach to okazja do sprawdzenia jak dawniej pracowali m.in. miedziownik, tkaczka, ceramik i górnik. Podczas pikniku krzemiennego chętni mogą spróbować swoich sił w każdym z tych rzemiosł.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
CZD KK
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Kielc i ziemi świętokrzyskiej.
Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.