Bez punktów z Piekar Śląskich

Olimpia Medex Piekary Śląskie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 26:23 (13:12)

Skład KSZO: Piątkowski, Kijewski - Falasa 7, Grabowski 5, Tkaczyk 4, Jeżyna 3, Jędrzejewski 2, Włoskiewicz 2, Kowalczyk, Chmielewski, Kogutowicz, Cukierski. Trener Tomasz Radowiecki.

Pierwsze minuty spotkania to walka bramka za bramkę, ale na pierwsze prowadzenie pomarańczowo-czarni wyszli dopiero w 13 minucie, kiedy to dwie z kolei bramki zdobył kapitan zespołu Maciej Jeżyna. Prowadzenia nie udało się długo utrzymać i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 13:12 dla gospodarzy. Drugą połowę zespół Tomasza Radowieckiego rozpoczął dobrze, bo od wyrównującej bramki Michała Grabowskiego. Później było trochę gorzej, nasz zespół grał niedokładnie i bardzo wolno rozgrywał piłkę, przez co kilka razy sędziowie pokazywali grę pasywną i w konsekwencji oddawaliśmy nieprzygotowane rzuty, lub też piłka trafiała bezpośrednio do rywali. Miejscowi wysunęli się na prowadzenie 17:15. Jednak po dwóch bramkach Damiana Falasy, w 41 minucie ponownie w Piekarach był remis. Przez kolejne kilka minut żaden z zespołów nie potrafił rzucić bramki. Dopiero w 45 minucie kolejne trafienie zanotował Falasa i KSZO po raz pierwszy w tej części wyszedł na prowadzenie. Taki stan nie trwał zbyt długo, w 51 minucie na tablicy widniał wynik 21:20 dla Olimpii. W ciągu następnych czterech minut pięć bramek szczypiornistów z Piekar rozwiało nasze nadzieje na osiągnięcie dobrego wyniku. Na trafienia gospodarzy nie udało się skutecznie odpowiedzieć. W końcówce trafił jeszcze najskuteczniejszy tego dnia w pomarańczowo-czarnych barwach Damian Falasa, ale nasz zawodnik nie dograł spotkania do końca, ponieważ musiał opuścić parkiet za trzecią karę czasową. Ostatecznie Olimpia Medex Piekary Śląskie pokonała dziś KSZO 26: 23.

W następnej kolejce zespół KSZO czeka bardzo ważny mecz z jedną z najlepszych drużyn ligi Orlen Upstream Przemyśl, ale to spotkanie dopiero po świątecznej przerwie.