PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Cztery bramki KSZO z rezerwami Cracovii

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Cracovia II Kraków 4:0 (1:0).

1:0 Michał Nawrot 40 min. (z wolnego) 2:0 Kostiantyn Czernii 53 min. (z karnego) 3:0 Paweł Zdyb 80 min. 4:0 Bartosz Zimnicki 86 min.

KSZO 1929: Burek – Jarzynka, Mazurek, Mężyk, Brągiel (77 min. Lenard), Dumaniuk, Kafel (77 min. Żebrowski), Nawrot (63 min. Lipka), Janaszek (77 min. Zimnicki), Czernii, Bełczowski (63 min. Zdyb). Trener: Rafał Wójcik.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana, więcej okazji do zdobycia bramki mieli jednak gospodarze. Już w 8 minucie bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego zaskoczyć próbował Michał Nawrot, a 10 minut później doskonałą okazję zmarnował Kamil Bełczowski, którego na pozycję sam na sam z bramkarzem Cracovii wyprowadził Fryderyk Janaszek. W 22 minucie ponownie zakotłowało się pod bramką ekipy z Krakowa. Po akcji Bełczowskiego i Nawrota nasi zawodnicy reklamowali zagranie ręką jednego z przeciwników, lecz sędzia Łukasz Szczołko pozostał niewzruszony. W 29 minucie kolejna groźna akcja pomarańczowo-czarnych. Tym razem bramkę przyjezdnych atakowali Janaszek, Chernii i Nawrot, lecz futbolówka obiła jedynie słupek. Goście pierwszą niebezpieczną sytuację mieli w 31 minucie meczu. Dwójkowa akcja najlepszego strzelca ekipy z Krakowa Sebastiana Strózika oraz Przemysława Kapka dała gościom jedynie rzut rożny. Gdy zespoły powoli szykowały się już na przerwę szarżę Fryderyka Janaszka na bramkę Cracovii nieprzepisowo, tuż przed polem karnym przerwał Jan Mróz. Zawodnik z Krakowa za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę i jego zespół musiał radzić sobie w dziesiątkę, ponadto rzut wolny z 17 metrów na bramkę zamienił precyzyjnym strzałem Michał Nawrot.

Druga odsłona rozpoczęła się dla ekipy ze Świętokrzyskiej bardzo dobrze, już w 53 minucie sędzia Łukasz Szczołko podyktował dla ekipy KSZO rzut karny, za zagranie ręką jednego z rywali. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Kostiantyn Chernii, nasz napastnik dzięki tej bramce wysunął się na samodzielnego lidera klasyfikacji strzelców IV grupy III Ligi. Przy wyniku 2:0 dla KSZO tempo gry nieco zmalało. Trener ostrowieckiego zespołu zdecydował się więc na zmiany. W 63 minucie zmęczonych Nawrota i Bełczowskiego zastąpili wychowankowie KSZO, Paweł Zdyb i Franciszek Lipka, natomiast w 77 minucie za Janaszka, Brągiela i Kafla weszli kolejni juniorzy KSZO Kacper Lenard, Kacper Żebrowski oraz Bartosz Zimnicki. Ostatnie minuty należały właśnie do naszych wychowanków. W 80 minucie fantastycznym strzałem z narożnika pola karnego na 3:0 podwyższył Paweł Zdyb, a 6 minut później wynik spotkania na 4:0 ustalił Bartosz Zimnicki.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Trzy zdobyte punktu pozwoliły KSZO utrzymać czwarte miejsce i zwiększyć przewagę nad piątą Cracovią do pięciu oczek. W następnej kolejce zespół Rafała Wójcika zagra na wyjeździe z walczącym o utrzymanie KS Wiązownica (niedziela 4.06 godz. 17:30).