Jest upragnione przełamanie Korony Kielce!

Korona Kielce w końcu wygrała mecz w tym sezonie. Przepiękna gra żółto-czerwonych stłamsiła wszystkie atuty Zagłębia Lubin, które w żaden sposób nie potrafiło odpowiedzieć gospodarzom. Wszystkie najważniejsze wydarzenia miały miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw w 15. minucie premierową bramkę w barwach korony strzelił  Nono, a 7. minut później wynik podwyższył Dalmau, dla którego była to trzecia bramka w sezonie. Sytuacje gości pogorszyła czerwona kartka Bartłomieja Kłudki, który po faulu taktycznym na Czyżyckim otrzymał drugą żółtą kartkę. W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Dalej dominowała Korona, ale nie potrafiła spuentować wypracowanej przewagi. Pomimo kilku dobrych sytuacji piłka nie wpadła już do bramki, a mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Korony.

- Ciężko zapracowaliśmy, żeby stworzyć sobie ten komfort gry, który mieliśmy. Pracowaliśmy z całych sił, żeby udźwignąć ciężar tego spotkania i wygrać. Oczywiście mieliśmy sytuacje do tego, aby dołożyć coś więcej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kiedy przegrywa się trzy mecze z rzędu, to nie jest łatwo o pewność siebie, a my tę pewność mieliśmy. Ten mecz był pod naszą całkowitą kontrolą - podsumował Kamil Kuzera, trener Korony Kielce.

na temat spotkania wypowiedział się również trener Zagłębia Lubin, Waldemar Fornalik. - Staraliśmy się zagrać o bramkę kontaktową. Być może gdyby ona padła, mecz potoczył by się inaczej. Tak się niestety nie stało. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy i z wyniku. Korona zagrała tak jak chciała i tak jak powinna zagrać i te trzy punkty zostają w Kielcach. - podkreślił szkoleniowiec miedziowych.

Następny mecz Korony w sobotę 2 września. Żółto-czerwoni udadzą się do Krakowa, gdzie podejmować będą miejscową Cracovię.