PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Jurajscy rycerze pokonali KSZO

Viret CMC Zawiercie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (13:16)

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

KSZO: Piątkowski 1, Kijewski - Sobut 8, Kogutowicz 6, Kieloch 3, Skuciński 3, Majchrzak 2, Chmielewski 2, Wojkowski 1, Chudzik 1, Granat, Zadrożny. Trener Tomasz Radowiecki.

Jeszcze w pierwszej odsłonie meczu wszystko przebiegało zgodnie z oczekiwaniami. Przez większą część wojownicy utrzymywali niewielką przewagę, a na przerwę schodzili, prowadząc przewagą trzech trafień. W drugiej części miejscowi wzięli się za odrabianie strat. Zrobili to bardzo szybko, bo już w 35 minucie na tablicy widniał wynik 17:17, a do osiągnięcia pierwszego w tym meczu prowadzenia potrzebowali jeszcze kolejnych dziesięciu minut. Zespół Tomasza Radowieckiego odpierał ataki, lecz na osiem minut przed końcową syreną Karol Chudzik nie wykorzystał rzutu karnego, na co gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli bramką i w 58 minucie prowadzili już 29:25. W ostatnich dwóch minutach bramki dla KSZO zdołali jeszcze zdobyć Majchrzak i Kogutowicz, lecz niekorzystnego rezultatu nie udało się już zmienić. W tabeli po 17 kolejkach prowadzi Unimetal Recykling MTS Chrzanów (35 punktów), który w sobotę pokonał AZS AGH Kraków. KSZO ze stratą trzech punktów jest na miejscu trzecim. W innych spotkaniach z udziałem Świętokrzyskich zespołów SPR Wisła Sandomierz pokonała KSSPR Końskie 29:26 a SMS ZPRP Kielce wygrał w derbach z SMS ZPRP II Kielce 39:31.