Na koniec zwycięstwo

Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Sebastian Głaz 8 min.  1:1 arcin Kaczmarek 18 min. 1:2 Karol Worach 30 min.

Skład KSZO 1929: Paweł Lipiec – Dominik Cheba, Daniel Dybiec, Karol Worach, KacperZiółkowski, Kamil Łokieć, Damian Mężyk, Jan Imiołek (87. Maciej Miłek), Fabian Burzyński (70. Mateusz Mąka), Marcin Kaczmarek (70.Kamil Bełczowski), Jakub Chrzanowski (90. Tomasz Chałas). Trener: Sławomir Majak.

Początek meczu nie potoczył się po myśli ostrowczan. Już w 8 minucie dośrodkowanie Wojciecha Białka na bramkę dla gospodarzy zamienił Sebastian Głaz. Pomarańczowo - czarni dążyli do wyrównania, udało się to w 18 minucie. Bramkarz Avii Bartosz Szelong zbyt krótko wybił piłkę, która trafiła wprost do Marcina Kaczmarka i na Stadionie Miejskim przy ulicy sportowej w Świdniku mieliśmy już remis 1:1. Piłkarze Sławomira Majaka nie odpuszczali, w 30 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najprzytomniej w polu karnym rywali zachował się obrońca KSZO Karol Worach, który podwyższył wynik na 2:1 dla KSZO.

W drugiej połowie spotkania bramkarza gospodarzy zaskoczyć próbowali Bełczowski, Chrzanowski i Kaczmarek, niestety żadna z tych prób nie była skuteczna. W tej części piłkarze Avii prowadzeni przez Łukasza Mierzejewskiego nie zdołali zagrozić bramce Pawła Lipca.

Dla KSZO było to już drugie wygrane spotkanie z Avią w obecnym sezonie. Zdobyte trzy punkty nie poprawiły pomarańczowo - czarnym miejsca w tabeli, ale pozwolą z bezpieczną przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową bezpiecznie przygotować się do rundy rewanżowej. KSZO po rozegraniu 18 kolejek zajmuje z 24 punktami 13 miejsce w tabeli IV grupy III Ligi. Kolejny ligowy mecz zaplanowany jest na weekend 7-8 marca 2020. Przeciwnikiem ostrowczan na stadionie przy Świętokrzyskiej będzie Podhale Nowy Targ.