Nie dały rady liderowi

O pierwszym secie trzeba jak najszybciej zapomnieć. Pomarańczowo-czarne, nie potrafiły przełamać bloku rywalek i nie radziły sobie również z atakami. Na parkiecie oglądaliśmy nieco inną wyjściową szóstkę KSZO, w pierwszym składzie pojawiła się Martyna Kmuk oraz na pozycji libero Julia Marcyjanik. Gospodynie dość łatwo wyszły na prowadzenie 9:3 i później 16:6, by zakończyć tę część wynikiem 25:13. Na szczęście w kolejnych setach gra ostrowieckiego zespołu wyglądała już dużo lepiej.

W drugiej części zawodniczki ze Świecia chyba zbyt bardzo uwierzyły w swoje umiejętności i po kilku pierwszych minutach przegrywały 4:8. Do remisu doprowadziły na 10:10, ale to w dalszym ciągu ostrowczanki co chwilę obejmowały prowadzenie. Zmieniło się to dopiero w końcówce seta, kiedy to siatkarki Jokera wyszły na prowadzenie 20:18. Przy stanie 24:21 udało się obronić jeszcze piłkę setową, ale z potężnym atakiem rywalki nie poradziła sobie już Monika Kacprzak i Joker wygrał drugą część 25:22.

Początek trzeciego seta to wyrównana walka, od stanu 5:5 gospodynie zyskały niewielką przewagę, udało się ją jednak szybko odrobić na 11:11 i nawet wyjść na prowadzenie 15:16. Niestety chwilę później to Joker przechylił szalę na swoją stronę i nie oddał prowadzenia już do końca, wygrywając tę część podobnie jak drugą 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Joker Mekro Energoremont Świecie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:22, 25:22).

Skład KSZO: Klekot, Dyduła, Kawa, Piotrowska, Kmuk, Kobus, Marcyjanik (libero), Kacprzak, Klepacz, Błaszczyk, Rdzanek (libero).

Dla Jokera było to 15 zwycięstwo w 15 meczach sezonu. Dla KSZO 12 porażka w 14 rozegranych spotkaniach. Pomimo przegranej z liderem siatkarki KSZO pokazały, że potrafią walczyć do końca i że w zespole jest jeszcze potencjał. W tabeli przewodzi oczywiście Joker, który uzbierał aż 43 punkty, druga jest ENEA Energetyk Poznań. KSZO na przedostatniej 12 pozycji z zaledwie siedmioma punktami. Tabelę zamykają Budowlani Toruń, z czterema punktami na koncie.

Kolejny mecz KSZO rozegra dopiero 3 stycznia w Tarnowie, z zespołem Grupa Azoty PWSZ Tarnów W tarnowskim zespole na parkiecie będziemy mogli zobaczyć dwie byłe zawodniczki KSZO Justynę Kędziorę i Olgę Samul a trenerem jest również były szkoleniowiec KSZO Łukasz Marciniak.