Pechowa przegrana w Nowym Targu

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, przez pierwsze 30 minut to oni stworzyli więcej sytuacji bramkowych, strzały Mianowanego, Mrówki  i Palonka były jednak niecelne, lub trafiały w ręce ostrowieckiego bramkarza Pawła Lipca. Pomarańczowo - czarni pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli dopiero w 39 minucie, Jakub Chrzanowski strzałem z kilkunastu metrów próbował zaskoczyć bramkarza Podhala. Na przerwę zawodnicy schodzili jednak przy wyniku 0:0.

Na drugą połowę piłkarze KSZO wyszli bardziej zdeterminowani. Pierwsza dogodna sytuacja na objęcie prowadzenia mieli już w 49 minucie. Fabian Burzyński uderzył z rzutu wolnego jednak piłka minimalnie przeszła obok bramki gospodarzy. Ostrowczanom nie udało się więc objąć prowadzenia, udało się to jednak piłkarzom Podhala. W 52 minucie Marek Mizia zdecydował się na strzał z za pola karnego, piłka odbiła się od Damiana Mężyka, zmyliła Pawła Lipca i wpadła do bramki KSZO. Po stracie bramki zespół Marcina Wróbla za wszelką cenę dążył do wyrównania. Ostrowczanie szansy na zdobycie bramki szukali głównie w stałych fragmentach gry, niestety broniący się całą drużyną nowotarżanie zdołali utrzymać dające im trzy punkty prowadzenie do końca spotkania.  Ponadto czerwoną kartką za krytykowanie orzeczeń sędziego na ławce rezerwowych ukarany został zawodnik KSZO Bartłomiej Smuczyński.

NKP Podhale Nowy Targ - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

1:0 Damian Mężyk - samobójcza 52 min.

KSZO 1929: Lipiec – Miłek (88 min. Imiołek), Mężyk, Cheba, Kaczmarek (61 min. Bełczowski), Smuczyński (66 min. Chałas), Burzyński, Ziółkowski, Kapsa (61 min. Nogaj), Chrzanowski (66 min. Persona), Dybiec. Trener Marcin Wróbel.

• Sokół Sieniawa 1-0 Wisła Puławy

W tabeli na prowadzeniu z kompletem punktów Siarka Tarnobrzeg i Sokół Sieniawa. KSZO z trzema punktami zajmuje 6 miejsce.

Kolejne spotkanie pomarańczowo - czarni rozegrają już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia o godzinie 17:00. Na stadion przy świętokrzyskiej przyjeżdża Wólczanka Wólka Pełkińska.