Pewna wygrana z Chełmianką

KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - CHEŁMIANKA CHEŁM 3:0 (3:0)

bramki: 6 min. 1:0 Jakub Chrzanowski,  20 min. 2:0 Jakub Chrzanowski, 38 min. 3:0 Tomasz Chałas

Skład KSZO1929: Lipiec – Dominik Cheba, Dereń, Mężyk, Worach, Persona, Imiołek, Burzyński (60 min. Bełczowski), Kaczmarek (75 min. Miłek), Chałas (65 min. Nogaj), Chrzanowski (83 min. Łokieć).

Już w szóstej minucie bramkarz Chełmianki Jakub Szymkowiak po raz pierwszy musiał wyjmować piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z lewej strony Marcina Kaczmarka piłkę przedłużył głową Tomasz Chałas, a akcję zakończył celnym strzałem Jakub Chrzanowski.  Ostrowczanie atakowali dalej, efektem była kolejna bramka, w zdobyciu której uczestniczyli podobnie jak we wcześniejszej Kaczmarek, Chałas i Chrzanowski. Tym razem Marcin Kaczmarek dośrodkowywał z prawej strony, głową uderzał Chałas a Jakub Chrzanowski skutecznie dobijał piłkę obok leżącego Szymkowiaka. Jeszcze przed przerwą kibice zgromadzeni na stadionie przy Świętokrzyskiej mogli cieszyć się z trzeciej bramki dla KSZO. Prawą stroną akcję zainicjował Dominik Cheba, zagrał na środek do bardzo aktywnego w tej części Kaczmarka, nasz pomocnik zdecydował się na strzał, piłkę jednak zdołał odbić jeden z obrońców Chełmianki. Po rykoszecie futbolówka spadła wprost pod nogi Tomka Chałasa, napastnik KSZO zachował się bardzo przytomnie i strzałem z kilku metrów obok rozpaczliwie interweniujących obrońców z Chełma umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie spotkania nie widzieliśmy już tylu składnych akcji po stronie KSZO. Inicjatywę na boisku przejęli goście, a piłka rozgrywana była głównie na połowie KSZO. Sporo pracy w tej części miał ostrowiecki  bramkarz Paweł Lipiec, który dobrze radził sobie nawet w sytuacjach sam na sam z napastnikami Chełmianki.  Po przegranej z KSZO Ze swoim klubem pożegnał się trener Chełmianki Artur Bożyk, z którym po prawie ośmiu latach spędzonych w tym klubie rozwiązano umowę.

Wygrana dała zespołowi KSZO awans z trzynastej na dwunastą pozycję w tabeli. Liderem w dalszym ciągu są rezerwy Kieleckiej Korony.  W następnej kolejce pomarańczowo - czarni zagrają również na własnym stadionie. Tym razem rywalem będzie zajmujący trzynastą lokatę Hetman Zamość. Mecz odbędzie się w sobotę 26 października, początek o godzinie 15:00.