Pomarańczowo-czarni awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, już w drugiej minucie żółtą kartkę za faul na przeciwniku obejrzał Mateusz Mąka. Przez pierwsze kilkanaście minut gra toczyła się na połowie KSZO. Drużyna Marcina Sasala ograniczyła się jedynie do gry z kontry, jednak te kończyły się jeszcze przed polem karnym gości. Z ciekawszych sytuacji w tej części spotkania warto odnotować uderzenie Chrzanowskiego z dystansu oraz minimalnie niecelną główkę Mężyka, po rzucie rożnym. Goście stwarzali więcej sytuacji, jednak większość z nich zatrzymywała się na dobrze dysponowanych tego dnia Damianie Mężyku i Pawle Lipcu.

W drugiej części spotkania obydwa zespoły grały już bardziej otwartą piłkę, zawodnicy częściej dochodzili do sytuacji bramkowych i na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W 52 minucie w zamieszaniu na polu karnym Wisły najlepiej zachował się napastnik KSZO Jakub Chrzanowski i pomarańczowo-czarni wyszli na prowadzenie. Niestety taki stan nie trwał zbyt długo, siedem minut później wprowadzony na drugą połowę nowy nabytek sandomierskiej Wisły Kamil Bełczowski dograł do Krzysztofa Zawiślaka, a ten bez problemów doprowadził do wyrównania. Mecz zaczynał się więc od nowa. Na szczęście kilka minut później to piłkarze KSZO, cieszyli się z ponownego prowadzenia. W 63 minucie dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi Szymon Stanisławski nie dał sobie odebrać piłki w polu karnym gości i płaskim strzałem pokonał broniącego bramki Wisły Damiana Pietrasika. Do końca meczu piłkarze KSZO kontrolowali przebieg gry, w dogodnych sytuacjach znaleźli się m.in. wprowadzeni na drugą połowę Jan Imiołek oraz Marcin Kaczmarek. Sandomierzanie prowadzeni przez Rafała Wójcika również stwarzali sytuacje, w bramce KSZO świetnie spisywał się jednak Paweł Lipiec.

Pomarańczowo-czarni meldują się więc w finale rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierżą się z trzecioligowymi rezerwami Korony Kielce lub z czwartoligowym Neptunem Końskie (półfinał pomiędzy tymi zespołami rozegrany zostanie we wtorek w Kielcach). Aktualnie Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej nie ustalił jeszcze daty spotkania finałowego. Zwycięzca oprócz nagród pieniężnych uzyska awans na szczebel centralny Totolotek Pucharu Polski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 2:1 (0:0)

1:0 Jakub Chrzanowski 52 min. 1:1 Krzysztof Zawiślak 58 min. 2:1 Szymon Stanisławski 63 min.

KSZO: Lipiec – Głaz, Majewski, Mężyk, Persona, P. Kaczmarek, Mąka, Trochim, Szydłowski (46 min. M. Kaczmarek), Chrzanowski (68 min. Imiołek) – Stanisławski.

Wisła: Pietrasik – Kuśmierczyk, Kajpust, Sudy, Chorab, Piątkowski, Siedlecki, Kmiotek, Tyl, Zawiślak, Mażysz (50 min. Bełczowski).

- Nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie do spotkań pucharowych - mówił trener KSZO Marcin Sasal - mamy teraz intensywne treningi przed ligą, puchar jest tak jakby dodatkiem. Od 30 minuty wszystko się układało, stwarzaliśmy ciekawe akcje. Myślę, że dziś solidnie popracowaliśmy w obronie, trzeba tutaj pochwalić środkowych obrońców, bo zagrali na bardzo dobrym poziomie i oczywiście Mateusza Mąkę, który dziś z konieczności na "szóstce" bo nie mógł zagrać zawodnik ściągnięty z drugiej ligi, myślę, że środek w znacznej części opanowaliśmy, ale mieliśmy też fajne akcje na skrzydłach. Cieszę się, że kolejny napastnik strzelił bramkę, w tamtym spotkaniu ćwierćfinałowym strzelił Chrzanowski i Paluch a dzisiaj Chrzanowski i Stanisławski. Siłę w ataku mamy dość dobrą. Naszym celem teraz jest wygrać ten puchar.

- Sukces rodzi się w bólach i my te bóle dzisiaj mieliśmy - powiedział po meczu pomocnik KSZO Wojciech Trochim - myślę że w drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę. Musimy poprawić moment po strzeleniu bramki, bo nie możemy tak szybko tracić, to nas rozbija, rozbija koncentracje, wkrada się nerwowość. Na treningach pracujemy nad atakiem pozycyjnym, żeby mieć swój styl, żeby tych sytuacji było dużo. W Ostrowcu chcemy budować twierdzę, tutaj ma być charakter, tutaj ma być ogień i chyba to jest. Bardzo się cieszę z chłopaków, z tego, co pokazują. W każdym meczu będziemy grali o trzy punkty i to jest nasz cel.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+