Porażka i spadek na dwunaste miejsce

Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

Bramki: Białek -2 i Kompaniecki dla Avii. Dla KSZO Michał Paluch.

Skład KSZO 1929: Lipiec – Zając (86 min Szydłowski), Zaklika, Partyka, Persona (66 min Majewski), P. Kaczmarek (66 min Nowak), Paluch, Kraśniewski, Dwórzyński, Smuczyński (55 min Głaz), Stanisławski.

Spotkania z solidnym zespołem ze Świdnika nigdy nie należały do najłatwiejszych dla KSZO, podobnie było i w świąteczną sobotę. Wynik spotkania otworzył w 21 minucie najskuteczniejszy z drużyny gospodarzy Wojciech Białek. Świdniczanie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, w 26 minucie, rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników Avii na bramkę zamienił Michał Paluch. W pierwszej części gry więcej bramek nie oglądaliśmy. Niestety druga połowa przyniosła zmianę rezultatu na niekorzyść drużyny z Ostrowca. W 52 minucie Maciej Kraśniewski po faulu otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, a że przewinienie miało miejsce w polu karnym, to drużyna gospodarzy egzekwowała rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Wojciech Białek i w 53 minucie Avia grająca w przewadze jednego zawodnika prowadziła 2:1. Pomarańczowo-czarni dążyli do zmiany wyniku i wynik uległ zmianie, ale to miejscowi w doliczonym czasie gry po raz trzeci trafili do bramki Pawła Lipca.

W tabeli IV grupy III Ligi po 27 kolejkach zespół KSZO 1929 spadł na dwunastą pozycję. Liderem bez zmian jest Wisła Puławy. Kolejny ligowy mecz ostrowczanie rozegrają w sobotę 10 kwietnia, przy Świętokrzyskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Podlasie Biała Podlaska, początek meczu o godzinie 16:00.