Remis w hutniczych derbach

KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Hutnik Kraków 2:2 (2:1).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

0:1  Kamil Sobala, 12 min. 1:1 Tomasz Chałas, 33 min. 2:1 Fabian Burzyński, 42 min. 2:2 Arkadiusz Garzeł, 73 min.

KSZO 1929: Lipiec – D.Cheba (85 min. Łokieć), Dereń, Worach, Persona, Kaczmarek, Mężyk, Burzyński (65 min. Nogaj), Rząsa (90 min. Miłek), Bełczowski,  Chałas (77 min. Kapsa). Trener: Sławomir Majak.

Nie zdążyli dobrze zasiąść na trybunach kibice KSZO, a pod bramką Hutnika zawrzało. Kamil Bełczowski, po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z rzutu wolnego huknął z kilku metrów w poprzeczkę. To było pierwsze ostrzeżenie dla przyjezdnych. Kolejne minuty to napór pomarańczowo - czarnych. W 7 minucie głową z siódmego metra próbował Damian Mężyk, a minutę później w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Chałas. Niestety ciągle było 0:0.  Wynik uległ zmianie pięć minut później.  Niefrasobliwość obrońców KSZO wykorzystał Kamil Sobala, wdarł się między ostrowczan i płaskim strzałem pokonał Pawła Lipca. Po okresie dobrej gry KSZO i stworzeniu kilku sytuacji bramkowych przegrywaliśmy 0:1. Na boisku niewiele się zmieniło, bramkarza gości próbowali pokonać Kamil Bełczowski, strzałem z kilkunastu metrów, oraz Tomasz Chałas ,głową po dośrodkowaniu bardzo aktywnego w środku pola Marcina Kaczmarka. Do wyrównania udało się doprowadzić w 33 minucie, Tomasz Chałas będąc około trzydziestu metrów od bramki gości zdecydował się na strzał. Uderzenie było na tyle precyzyjne i silne że piłka pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza Hutnika Adama Dula wpadła do siatki. Kilkanaście minut później sytuacja się odwróciła, to ostrowczanie wyszli na prowadzenie. Dominik Cheba dośrodkowywał z prawej strony, Chałas zgrał piłkę piersią do Fabiana Burzyńskiego i nasz napastnik uderzył nie do obrony, wyprowadzając KSZO na prowadzenie 2:1.

Początek drugiej części również należał do zespołu Sławomira Majaka, aktywni z przodu Bełczowski, Chałas i Kaczmarek nie zdołali jednak podwyższyć wyniku i po okresie ataków gospodarzy do głosu doszli goście. W 60 minucie w polu karnym KSZO było bardzo gorąco, sędzia po starciu Kaczmarka z jednym z zawodników Hutnika  wskazał na rzut karny, na szczęście dla naszego zespołu szybko zmienił swą decyzję i przyznał rzut rożny dla gości. W 73 minucie był już remis. Wprowadzony minutę wcześniej, Krzysztof Świątek precyzyjnie dograł do Arkadiusza Garzła i zawodnik gości strzałem głową doprowadził do wyrównania.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.