Siatkarki KSZO SMS wracają do gry

UKS Kęczanin Kęty - KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (15:25, 16:25, 25:11, 23:25)

KSZO: Orzyłowska, Kos, Mich, Błaszczyk, Piotrowska, Dyduła, Salamon (libero), Klisiak, Borawska, Piszcz, Kłosowska. Trener Piotr Brodawka.

Pojedynek piątej drużyny tabeli, jaką była przed tym meczem ekipa KSZO SMS z szóstą, czyli Kęczaninem zakończył się zasłużonym zwycięstwem KSZO. Ostrowczanki pewnie wygrywały w pierwszych dwóch partiach, niestety miejscowe łatwo się nie poddawały i wygrywając trzeciego seta, chciały jeszcze powalczyć o punkty. Decydująca okazała się czwarta część, którą to ostrowczanki wygrały do 23 i ostatecznie zgarnęły trzy punkty.

- Dwa pierwsze sety graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. W trzecim wkradło się rozluźnienie i lekka zadyszka — mówił po spotkaniu trener KSZO SMS Piotr Brodawka — Udało nam się wrócić na odpowiednie tory w czwartym secie i finalnie zdobyć trzy punkty. Cieszy bardzo wygrana, bo mieliśmy dłuższą przerwę. Skład uległ zmianie, potrzeba czasu, żeby się zgrać, ale już w tym meczu było widać inną -spokojniejszą grę — Podsumował szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.

Po 12 kolejkach IV grupy II Ligi liderem jest Copco Imielin, które o pięć punktów wyprzedza Marbę Sędziszów Małopolski i o dziesięć - trzeci w tabeli KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, ostrowczanki mają jednak jeden mecz rozegrany mniej. Odrabianie zaległości rozpocznie się już w piątek (20.01.2023), kiedy, to nasz zespół podejmie przy Świętokrzyskiej SMS PZPS II Szczyrk. Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt dużo, ponieważ już w sobotę (21.01.2023), również we własnej hali pomarańczowo-czarne zmierzą się w spotkaniu 13 kolejki z Marbą Sędziszów Małopolski. Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.