Stal Kunów zwiększa przewagę, Świt Ćmielów zwiększa stratę

IV Liga

9 kolejkę spotkań rozegrały w miniony weekend zespoły grające w Świętokrzyskiej IV Lidze. Jeden punkt wywalczyli piłkarze Staru Starachowice, którzy na stadionie przy szkolnej zremisowali ze Zdrojem Busko Zdrój 1:1. Bramkę dla zielono - czarnych zdobył już w 7 minucie Bartosz Szydłowski, goście wyrównali dwie minuty później i wynik remisowy utrzymał się już do końca spotkania.

Kolejną porażkę odnotował Alit Ożarów. Podopieczni Pawła Rybusa ulegli na własnym stadionie Czarnym Połaniec 1:3. Goście od 69 minuty grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Bartosza Pańtaka, ożarowianie nie zdołali jednak odmienić losów spotkania. Honorowe trafienie dla Alitu zaliczył w 65 minucie z rzutu karnego Damian Gardynik.

W tabeli prowadzi ŁKS Probudex Łagów - 24 punkty, drugie miejsce zajmują Czarni Połaniec - 22 punkty. Starachowicki Star jest z 17 punktami na piątej pozycji. Dużo gorzej spisuje się Alit Ożarów, który z zaledwie siedmioma punktami zajmuje 16 pozycję.

Liga Okręgowa

Jedynym zespołem bez porażki w Świętokrzyskiej Lidze Okręgowej pozostaje Stal Kunów. Zespół prowadzony przez Rafała Jałochę wygrał pięć spotkań i dwa zremisował. W minioną sobotę kunowianie grali w Stopnicy z tamtejszym Piastem. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 22 minucie Piotr Mazepa. Aktualnie Stal przewodzi w ligowej tabeli, mając cztery punkty przewagi nad drugą Morawią Morawica.

Z kolei ćmielowski Świt pozostaje jedynym zespołem w lidze bez zwycięstwa. Tym razem ćmielowianie ulegli na własnym stadionie Zorzy-Tempo Pacanów 0:4. W pierwszej części spotkania ćmielowianie prowadzili wyrównaną grę, bramki padały jednak tylko dla gości, którzy po dwóch strzałach Tomasza Kopackiego prowadzili do przerwy 0:2. W drugiej części na boisku istniała już tylko drużyna przyjezdnych i kolejne dwie bramki dołożył inny z braci Kopackich  - Konrad. Po siedmiu kolejkach Świt zamyka ligową tabelę z zaledwie jednym punktem na koncie.