Star ograł Granat i jest już na drugim miejscu

Mecz w Starachowicach zgromadził na trybunach stadionu przy ulicy szkolnej około 800 sympatyków obydwu klubów. Na boisku szybciej przewagę osiągnęli gospodarze, i już w 15 minucie po bramce Jakuba Nowocienia wyszli na prowadzenie. Kilka minut przed przerwą z rzutu karnego wyrównującą bramkę dla Granatu zdobył Jakub Jaśkiewicz. W drugiej części spotkania obydwie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, żaden ze strzałów nie znalazł jednak drogi do bramki. Gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów, gospodarze wykonywali rzut rożny. Tam w sporym zamieszaniu najlepiej zachował się strzelec pierwszej bramki dla Staru Jakub Nowocień i ustalił wynik spotkania na 2:1. Trzy punkty dla drużyny Arkadiusza Bilskiego pozwoliły na awans na drugie miejsce w tabeli.

Liderem pozostaje ŁKS Probudex Łagów, który w minionej kolejce pokonał w Ożarowie miejscowy Alit 0:4. Ożarowianie pozostali na czternastym miejscu w tabeli.

• Alit Ożarów 0-4 ŁKS Łagów

W Lidze Okręgowej kolejne punkty straciła Stal Kunów, tym razem lider zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Kamienną Brody. Kibice w Kunowie oglądali ciekawe spotkanie, nie obfitowało ono jednak w sytuacje bramkowe. Szanse na objęcie prowadzenia miały obydwa zespoły, w ostatnich minutach gospodarze nawet zdobyli bramkę, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i mecz zakończył się podziałem punktów. Podopieczni Rafała Jałochy utrzymali fotel lidera, ale drugi Hetman Włoszczowa uzbierał podobnie jak Stal 25 punktów.

Drugi punkt w sezonie zdobyli piłkarze Świtu Ćmielów. Zespół Mateusza Burakowskiego zremisował na wyjeździe z Victorią Skalbmierz 2:2. Bramki dla Świtu strzelali Piotr Kubacki w 12 minucie oraz Jacek Bińczak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Jeden punkt niewiele zmienił w sytuacji Świtu, ćmielowianie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Również jeden punkt w 12 kolejce zdobył OKS Opatów, który zremisował bezbramkowo z Piaskowianką Piaski. Dla zespołu Dariusza Pietrasiaka był to już ósmy z rzędu mecz bez porażki. Aktualnie OKS z 22 punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.