Star zmienił lidera

W mecz w Starachowicach lepiej weszli goście, już w 3 minucie po strzale Krystiana Zaręby piłka trafiła w poprzeczkę bramki Staru. Z biegiem gry poziom spotkanie się wyrównał, ale do przerwy nie zobaczyliśmy żadnej bramki. W drugiej połowie śmielej zaatakowali gospodarze i już w 56 minucie po podaniu od Karola Kopcia w sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Fabjański. Napastnik ze Starachowic nie zwykł marnować takich okazji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  Zespół Arkadiusza Bilskiego nie zwalniał tempa. W 79 minucie wygraną z liderem przypieczętował strzałem głową Bartosz Sot, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Piotra Ostrowskiego.  Porażka dla zespołu z Łagowa oznaczała utratę pozycji lidera. Po 12 kolejkach w czołówce Świętokrzyskiej IV ligi panuje duży ścisk. Nowym liderem został GKS Nowiny, który podobnie jak drugi w tabeli Granat Skarżysko - Kamienna uzbierał 29 punktów, na trzecim miejscu jest ŁKS Łagów - 28 punktów, czwarte miejsce zajmują Czarni Połaniec, piąty jest Star, obydwie drużyny uzyskały 26 punktów.

• Neptun Końskie 3-1 Alit Ożarów

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie prowadzącej w lidze okręgowej Stali Kunów z zamykającym tabelę Świtem Ćmielów. Kunowianie wygrali 4:1, ale nie było łatwo Świt dzielnie się bronił. W pierwszej części jedyną bramkę dla Stali zdobył Bartłomiej Wielgus, tuż po przerwie do remisu doprowadził Piotr Kubacki. Później na boisku panowali już jednak gospodarze. Zespół Rafała Jałochy dołożył jeszcze trzy bramki i w dalszym ciągu pozostaje niepokonany w rundzie jesiennej. W drugiej połowie dla Stali trafiali: Adam Witek, Piotr Mazepa i Kacper Nowak.

Podobnie jak w Kunowie pięć bramek padło również w Opatowie. Autorem wszystkich był miejscowy OKS, który rozgromił Piast Stopnica 5:0.  Bramki dla OKS-u strzelali Piotr Frańczak, Michał Rutkowski, Sebastian Rusak, Damian Szewczyk oraz Jakub Bilski. Wygrana pozwoliła zespołowi prowadzonemu przez Dariusza Pietrasiaka na awans z siódmego na piąte miejsce w tabeli.

Piątej porażki z kolei doznali piłkarze Kamiennej Brody. Zespół Marcina Dynarka uległ w Morawicy tamtejszej Moravii 3:0 i z dziewięcioma punktami pozostał na 13 miejscu w tabeli.