Staru Starachowice i Stali Kunów zima na fotelu lidera

Hummel IV Liga Świętokrzyska.

Cztery bramki Michała Grunta i po jednej Jakuba Chrzanowskiego i Korola Kopcia dały Starowi Starachowice w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej trzy punkty w spotkaniu z Nidą Pińczów. Zielono-czarni na półmetku rozgrywek uzbierali 40 punktów i o jeden wyprzedzają rezerwy kieleckiej Korony, a o dwa punkty GKS Rudki.

Z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Lubrzanką Kajetanów grali w sobotę piłkarze Alitu Ożarów. W Kajetanowie już pachniało sensacją, ponieważ do 90 minuty utrzymywał się remis 1:1. Wygraną dla zespołu z Ożarowa uratował w ostatniej chwili Kacper Piechniak. Wcześniej dla Alitu do bramki rywali trafił Kacper Rak. Zespół Pawła Rybusa jesień zakończył z dorobkiem 24 punktów na ósmym miejscu.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

5:0 Stal Kunów rozbiła na własnym stadionie spadkowicza z IV Ligi OKS Opatów. Dwie bramki dla Stali zdobył Adam WItek a trzy dołożył Marcin Dynarek, który z 20 bramkami w 15 spotkaniach przewodzi w klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej. Piłkarze z Kunowa wykorzystali potknięcie Grodu Ćmińsk, który zremisował z Naprzodem Jędrzejów 1:1 i przerwę w rozgrywkach spędzą na fotelu lidera.

Mniej powodów do radości mają kibice i piłkarze OKS-u Opatów. Dla podopiecznych końcówka rundy była fatalna, zespół Mikołaja Jasińskiego przegrał pięć kolejnych spotkań i rundę kończy z 16 punktami na 12 miejscu.

Kolejne ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli grał Świt Ćmielów. Niestety na własnym stadionie zespół Marcina Wróbla tylko zremisował z Nidą Oksa 1:1. Bramkę dla Świtu w 32 minucie zdobył Tomasz Sobolewski, goście wyrównali w 74 minucie. W tabeli Świt mając w dorobku 13 punktów jest na 14 miejscu.