Świetne wyniki TS-u Akweduktu Kielce

Najlepiej na dwudniowym turnieju spisał się Allan Artwik Sieroń, który we wszystkich sześciu startach stanął na podium z rekordami życiowymi. Pierwsze miejsce zajął w rywalizacji stylem dowolnym na 50 metrów, natomiast na 100 i 200 metrów tym samym stylem zajął 2 miejsce. Po brąz sięgnął w kategorii na 100 i 50 metrów stylem grzbietowym oraz na 200 metrów stylem zmiennym. Na koniec Allan Artwik Sieroń odebrał nagrodę za 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów wśród juniorów.

Równie dobrze poradzili sobie inni zawodnicy Akweduktu. Pięć medali zdobyła Hania Kożuchowska, która zajęła 2 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 3 miejsce na 100m i 200m stylem dowolnym, a także trzecią pozycję zajęła na 100m i 200m stylem klasycznym. Dobry wynik uzyskała także zdobywczyni trzech medali, Lena Kukla. Pływaczka zdobyła srebro na 100m stylem klasycznym, a także brąz na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym.
Na sukces TS-u złożyli się również  Mikołaj Cieślicki i Franek Sokalski. Pierwszy z nich dwa razy stawał na podium - 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 3. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym. Natomiast Franek Sokalski zajął 2 miejsce na 50m stylem dowolnym.

Kielecki klub pływacki zadeklarował również udział  w Biegu Niepodległości w Kielcach, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.