Świt trzyma formę, Star, Alit i OKS bez puntów — świąteczne granie w regionie

IV Liga Świętokrzyska

Wysoko, bo aż 1 do 5 przegrali piłkarze Alitu Ożarów z AKS Busko Zdrój, honorowe trafienie dla ożarowian zaliczył w 49 minucie Kacper Plichta. W tabeli po 34 kolejkach Alit jest na pozycji ósmej. W najbliższą niedzielę zespół Pawła Rybusa podejmie na własnym stadionie drugą drużynę ligi Moravię Anna Bud Morawica, początek meczu o godzinie 17:00.

Nie udała się wyprawa piłkarzy Staru Starachowice do Staszowa na spotkanie z miejscową Pogonią. Zespół Arkadiusza Bilskiego przegrał 0:1 i mecz kończył w dziesięcioosobowym zestawieniu, po tym, jak w 80 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mariusz Fabjański. Wprawdzie starachowiczanie w 90 minucie zdobyli bramkę, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. W tabeli Star z 50 punktami na pozycji jedenastej. W najbliższą niedzielę starachowiczanie na własnym stadionie podejmą OKS Opatów, początek meczu o godzinie 17:00.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Również bez punktów kończyli kolejkę piłkarze Opatowskiego Klubu Sportowego. Zespół Dariusza Pietrasiaka uległ na własnym terenie Łysicy Bodzentyn 2:4. Bramki dla OKS-u zdobyli Mikołaj Jasiński z rzutu karnego i Sebastian Żelaszczyk. W tabeli OKS na przedostatniej dziewiętnastej pozycji.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa.

Po bramkach Konrada Skwarlińskiego w 66 minucie i Sebastiana Mazura w 70 minucie piłkarze Świtu Ćmielów pokonali Wicher Miedziana Góra 2:0. W tabeli zespół Grzegorza Klepacza na pozycji ósmej. Czy ćmielowianie zaatakują siódmą pozycję, tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę, kiedy to Świt na Stadionie Leśnym podejmować będzie sąsiada z tabeli zespół Orląt Kielce. Początek meczu o godzinie 17:00.

Kilka minut do końcowego sukcesu zabrakło piłkarzom Kamiennej Brody. Zespół Marcina Dynarka jeszcze do 85 minuty prowadził w Chmielniku, z miejscowym Zenitem 2:0 Właśnie w 85 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a remis wywalczyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bramki dla Kamiennej zdobyli Konrad Woźniakowski i Kacper Maciejczak. W tabeli zespół z Brodów ciągle w strefie spadkowej. W najbliższą niedzielę Kamienna na własnym stadionie podejmie Wicher Miedziana Góra, początek meczu o godzinie 11:00.

Bez punktów tym razem Stal Kunów. Spotkanie w Piaskach koło Jędrzejowa nie ułożyło się po myśli kunowian, zespół Rafała Jałochy już po 35 minutach przegrywał z miejscową Piaskowianką 0:3. Jeszcze przed przerwą dla Stali trafił Rafał Milewski. W drugiej połowie nie padła już żadna bramka. W tabeli Stal na jedenastej pozycji, a w niedzielę szansa na poprawę sytuacji w spotkaniu na własnym terenie z wiceliderem Sparta Kazimierza Wielka.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.