Świt trzyma formę, Star, Alit i OKS bez puntów — świąteczne granie w regionie

IV Liga Świętokrzyska

Wysoko, bo aż 1 do 5 przegrali piłkarze Alitu Ożarów z AKS Busko Zdrój, honorowe trafienie dla ożarowian zaliczył w 49 minucie Kacper Plichta. W tabeli po 34 kolejkach Alit jest na pozycji ósmej. W najbliższą niedzielę zespół Pawła Rybusa podejmie na własnym stadionie drugą drużynę ligi Moravię Anna Bud Morawica, początek meczu o godzinie 17:00.

Nie udała się wyprawa piłkarzy Staru Starachowice do Staszowa na spotkanie z miejscową Pogonią. Zespół Arkadiusza Bilskiego przegrał 0:1 i mecz kończył w dziesięcioosobowym zestawieniu, po tym, jak w 80 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mariusz Fabjański. Wprawdzie starachowiczanie w 90 minucie zdobyli bramkę, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. W tabeli Star z 50 punktami na pozycji jedenastej. W najbliższą niedzielę starachowiczanie na własnym stadionie podejmą OKS Opatów, początek meczu o godzinie 17:00.

Również bez punktów kończyli kolejkę piłkarze Opatowskiego Klubu Sportowego. Zespół Dariusza Pietrasiaka uległ na własnym terenie Łysicy Bodzentyn 2:4. Bramki dla OKS-u zdobyli Mikołaj Jasiński z rzutu karnego i Sebastian Żelaszczyk. W tabeli OKS na przedostatniej dziewiętnastej pozycji.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa.

Po bramkach Konrada Skwarlińskiego w 66 minucie i Sebastiana Mazura w 70 minucie piłkarze Świtu Ćmielów pokonali Wicher Miedziana Góra 2:0. W tabeli zespół Grzegorza Klepacza na pozycji ósmej. Czy ćmielowianie zaatakują siódmą pozycję, tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę, kiedy to Świt na Stadionie Leśnym podejmować będzie sąsiada z tabeli zespół Orląt Kielce. Początek meczu o godzinie 17:00.

Kilka minut do końcowego sukcesu zabrakło piłkarzom Kamiennej Brody. Zespół Marcina Dynarka jeszcze do 85 minuty prowadził w Chmielniku, z miejscowym Zenitem 2:0 Właśnie w 85 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a remis wywalczyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bramki dla Kamiennej zdobyli Konrad Woźniakowski i Kacper Maciejczak. W tabeli zespół z Brodów ciągle w strefie spadkowej. W najbliższą niedzielę Kamienna na własnym stadionie podejmie Wicher Miedziana Góra, początek meczu o godzinie 11:00.

Bez punktów tym razem Stal Kunów. Spotkanie w Piaskach koło Jędrzejowa nie ułożyło się po myśli kunowian, zespół Rafała Jałochy już po 35 minutach przegrywał z miejscową Piaskowianką 0:3. Jeszcze przed przerwą dla Stali trafił Rafał Milewski. W drugiej połowie nie padła już żadna bramka. W tabeli Stal na jedenastej pozycji, a w niedzielę szansa na poprawę sytuacji w spotkaniu na własnym terenie z wiceliderem Sparta Kazimierza Wielka.