Trzy punkty na zakończenie

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0 (0:0).

1:0 Kamil Bełczowski, 56 min. 2:0 Michał Grunt, 79 min.

KSZO 1929: Damian Pietrasik – Dominik Cheba, Radosław Kardas, Damian Mężyk, Kacper Ziółkowski (78 min. Stanisław Sarwicki), Kamil Bełczowski, Maciej Miłek (53 min. Filip Rogoziński), Fabian Burzyński, Mateusz Madej (68 min. Kamil Łokieć) – Mateusz Wróbel (46 min. Bartłomiej Smuczyński), Oskar Brociek (46 min. Michał Grunt). Trener: Marcin Wróbel.

W ostatnim ligowym spotkaniu trener Marcin Wróbel postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, od pierwszych minut na boisku przy Świętokrzyskiej mogliśmy oglądać za to min. Kacpra Ziółkowskiego, Oskara Broćka i syna trenera pomarańczowo - czarnych Mateusza Wróbla.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji. Goście kilkukrotnie zagrozili bramce KSZO, ich strzały były jednak niecelne albo dobrze radził sobie w ostrowieckiej bramce Damian Pietrasik. Ostrowczanie pierwszą poważną akcję przeprowadzili w 35 minucie. Do dośrodkowania Kacpra Ziółkowskiego z lewej strony wyskoczył Mateusz Wróbel, niestety nasz 16-letni napastnik spudłował będąc kilka metrów od bramki gości. Do przerwy przy Świętokrzyskiej po dość słabej części w wykonaniu obydwu zespołów mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie trener Marcin Wróbel wzmocnił linię ataku, na boisku pojawili się Bartłomiej Smuczyński oraz najlepszy strzelec ostrowieckiego zespołu Michał Grunt. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 56 minucie celnym trafieniem popisał się Kamil Bełczowski i KSZO prowadził 1:0. kilka minut później goście wyrównali, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej napastnika Wólczanki. Po kilku kolejnych zmianach w składzie KSZO, ostrowiecki zespół przejął całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Strzały na bramkę gości oddawali Smuczyński, Łokieć i Grunt, wynik nie ulegał jednak zmianie. Dopiero w 79 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Fabiana Burzyńskiego strzałem głową na bramkę zamienił Michał Grunt. Wólczanka która nie była jeszcze pewna ligowego bytu próbowała zmienić losy spotkania, ataki kończyły się jednak przed polem karnym KSZO. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem KSZO 2:0.

- Gratuluję chłopakom, którzy udźwignęli ciężar walki o utrzymanie - mówił po spotkaniu trener Wólczanki Marcin Wołowiec - z zadania się wywiązaliśmy, natomiast pozostaje mały niedosyt, że nie udało nam się wywieźć dziś punktu, o który walczyliśmy bardzo ambitnie. Cieszy nas również to że w systemie PRO JUNIOR zajęliśmy miejsce punktowane, a zastrzyk pieniędzy w tym klubie jest bardzo mile widziany.

- 51 punktów na koniec sezonu to bardzo dobry wynik - podsumował trener KSZO 1929 Marcin Wróbel - utarliśmy troszeczkę nosa niektórym malkontentom, cieszę się z tego ogromnie. Nie ukrywam że mamy rzeszę kibiców która dopinguje nas i wspiera nas w trudnych momentach. Chciałbym z tego miejsca podziękować kibicom, którzy w dużych ilościach jeździli z nami na praktycznie wszystkie mecze wyjazdowe. Dzisiaj może większość ludzi była zaskoczona składem, ale miałem pomysł na ten mecz, chciałem pokazać kilku młodych ostrowiaków, którzy jestem przekonany że będą wzmocnieniem w następnym sezonie. Zagraliśmy sześcioma młodzieżowcami, nie prowadziliśmy tej gry tak jak do tej pory to wyglądało, ale pracę wykonali bardzo dobrze. Jestem zadowolony z ich postawy. W drugiej połowie wyszli doświadczeni zawodnicy i zgodnie z planem wygraliśmy ten mecz.

• Wisła Puławy 1-0 Podlasie Biała Podlaska

Awans do II ligi wywalczyła Stal Rzeszów, która w bezpośrednim spotkaniu pokonała drugiego pretendenta Podhale Nowy Targ 2:1. Ligę opuszczają Podlasie Biała Podlaska, Wiślanie Jaśkowice oraz Czarni Połaniec i Spartakus Daleszyce. KSZO w ostatecznym rozrachunku zajmuje szóstą pozycję.