Trzy punkty piłkarzy KSZO 1929 w Zamościu

To było zasłużone zwycięstwo pomarańczowo-czarnych. Wprawdzie piłkarze ostatniego w tabeli Hetmana Zamość przeprowadzili kilka groźnych akcji, to zwycięstwo KSZO nie podlegało żadnej dyskusji. Już w 10 minucie szarżującego prawą stroną boiska Jakuba Głaza faulował obrońca gospodarzy. Sędzia Tomasz Tatarzyński z Krakowa bez wątpliwości wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan hutników Wojciech Trochim. W 30 minucie ostrowczanie podwyższyli prowadzenie, najpierw Wojciech Trochim obsłużył prostopadłym podaniem Szymona Stanisławskiego, strzał naszego napastnika z dużym trudem wybronił bramkarz Hetmana, na szczęście piłka ponownie wróciła do Stanisławskiego, który tym razem zagrał do wbiegającego w pole karne Konrada Zakliki, ten mocnym strzałem tuż przy słupku pokonał interweniującego bramkarza gospodarzy. Trzecią bramkę piłkarze Tadeusza Krawca dołożyli już w drugiej połowie spotkania. Jeden z obrońców zamojskiej drużyny tak niefortunnie interweniował, że sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym. Drugą już jedenastkę w spotkaniu na bramkę zamienił ponownie kapitan KSZO Wojciech Trochim. W 71 minucie jedyną bramkę w spotkaniu zdobyli gospodarze. Po zagraniu przez całe boisko bramkarza Hetmana w świetnej sytuacji znalazł się Piotr Białousko, napastnik gości nie zdołał jednak oddać strzału, ponieważ został faulowany przez obrońcę KSZO Macieja Kraśniewskiego. Nasz zawodnik otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, natomiast gospodarze otrzymali rzut karny. Z jedenastki Pawła Lipca pokonał Rafał Turczyn. Nadzieja miejscowych na bramkę kontaktową nie trwały zbyt długo. Dziesięć minut później Paweł Kaczmarek zagrał sprytnie do Stanisławskiego, a ten krótkim prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Chrzanowskiego. Nasz napastnik wygrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem gospodarzy i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla KSZO.

Hetman Zamość - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:4 (0:2)

Bramki dla KSZO: Wojciech Trochim w 10 i 66 minucie z rzutów karnych, Konrad Zaklika w 32 min. i Jakub Chrzanowski w 81 min. Dla Hetmana Rafał Turczyn w 71 min. z karnego.

KSZO 1929: Lipiec – Głaz (88 min. Wasilewski), Majewski, Kraśniewski, Chudyba (90 min. Ziółkowski), Chrzanowski (90 min. Szymański), Zaklika, Mężyk (76 min. Dwórzyński), Trochim (76 min. Imiołek), P. Kaczmarek, Stanisławski.

W innych ciekawszych spotkaniach 12 kolejki: Wisła Sandomierz wygrała po bramkach Kamila Bełczowskiego i Mirosława Kmiotka z rezerwami Cracovii Kraków 2:1, ŁKS Łagów uległ liderowi Wiśle Puławy 1:3, honorową bramkę dla Łagowa zdobył Adam Imiela. Rezerwy Korony Kielce przegrały z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2, a nowy zespoł trenera Marcina Wróbla Stal Krasnik po bezbramkowym remisie, podzielił się punktami z Sokołem Sieniawa. Nasz najbliższy rywal Stal Stalowa Wola pokonał w Tarnobrzegu miejscową Siarkę 4:1. Zaległe spotkanie ze Stalą już w najbliższą środę przy Świętokrzyskiej. Początek o godzinie 17:00. Na godzinę 20:00 zaplanowano natomiast spotkanie III rundy Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Oldbojami KSZO a IV-ligowym OKS-em Opatów.

W tabeli prowadzi Wisła Puławy - 33 punkty, druga jest Wisła Sandomierz 25 punktów, szósty ŁKS Łagów ma 19 punktów, natomiast KSZO na 13 pozycji z 12 punktami na koncie.