PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

W świętokrzyskich derbach KSZO górą

Korona II Kielce - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:2)

0:1 – Szymon Stanisławski 16 min (karny) 0:2 – Konrad Zaklika 43 min 0:3 – Szymon Stanisławski 83 min (głową)

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Skład KSZO 1929: Lipiec -Kraśniewski (75 min Szydłowski), Zając, Mężyk, Persona (86 min Ziółkowski), Paluch (86 min Szymański), Partyka (86 min Chrzanowski), Zaklika (63 min P.Kaczmarek), Bayramov, Nowak, Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec.

W spotkaniu z rezerwami Korony pomarańczowo- czarni już od pierwszych minut wzięli się ostro do pracy i właśnie w pierwszej minucie mieliśmy pierwszą dogodną sytuację strzelecką pod bramką gospodarzy, niestety Szymon Stanisławski fatalnie chybił. Miejscowi odpowiedzieli również szybko, minutę później od utraty bramki uchroniło nas zagranie, a właściwie odbicie piłki piętką przez Mateusza Zająca. W 15 minucie w polu karnym Korony faulowany był Stanisławski, poszkodowany pewnym strzałem w prawy róg pokonał Jakuba Osobińskiego. Ostrowczanie atakowali dalej, ale bliżej zdobycia bramki była Korona. W 32 minucie na drodze do bramki ponownie stanął Mateusz Zając, drugi raz ratując nasz zespół przed utratą gola. Kilka minut później bramkarza miejscowych sprawdzał Tomasz Persona, po strzale naszego pomocnika z dwudziestego metra piłka minęła Osobińskiego, jednak zatrzymała się na poprzeczce. Przed zejściem do szatni piłkarze KSZO zdążyli zdobyć jeszcze drugą bramkę. W 44 minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Konrad Zaklika i podwyższył prowadzenie KSZO na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla pomarańczowo-czarnych. Już w 49 minucie w polu karnym miejscowych ponownie faulowany był Szymon Stanisławski. Do rzutu karnego podszedł tym razem Michał Paluch. Niestety ze strzałem naszego zawodnika świetnie poradził sobie Osobiński. W 67 minucie ponownie przed szansą stanął Paluch, tym razem po dośrodkowaniu Pawła Kaczmarka, strzał głową Palucha bramkarz Korony zdołał sparować na słupek. W 83 minucie piłkarze KSZO dopięli celu, trzecią bramkę, po szybko rozegranym wrzucie z autu i dośrodkowaniu Palucha, strzałem głową zdobył nasz najskuteczniejszy zawodnik Szymon Stanisławski.

W innych ciekawszych spotkaniach 32 kolejki IV grupy III Ligi Wisła Sandomierz pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 2:1, Podhale Nowy Targ wygrało z ŁKS Probudex Łagów 2:1 a Stal Kraśnik zremisowała z liderem Wisłą Puławy 1:1. W tabeli prowadzi Wisła Puławy, ŁKS Łagów jest dziewiąty, Wisła Sandomierz dziesiąta, a KSZO na pozycji dwunastej. W sobotę 1 maja KSZO zagra na własnym stadionie z Hetmanem Zamość (17:00), Wisła Sandomierz pojedzie na spotkanie z rezerwami Cracovii Kraków a w niedzielę ŁKS Probudex Łagów zmierzy się w Puławach z miejscową Wisłą (17:00).