W Świętokrzyskich derbach lepsza Korona

Korona II Kielce - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (1:0)

Bramka w 32 minucie Artur Piróg.

Skład KSZO 1929: Lipiec - Miłek, Mężyk, Cheba, Imiołek, Burzyński (46 min. Kaczmarek), Nogaj (46 min. Chałas), Persona, Worach, Kapsa (46 min.  Dybiec (81 min. Mąka)), Chrzanowski.

Mecz obydwie drużyny rozpoczęły dość nerwowo. Pierwszą groźną sytuację stworzyli kielczanie,w 20  minucie bramkarz KSZO Paweł Lipiec podał piłkę do napastnika Korony Jakuba Górskiego, na szczęście dla pomarańczowo - czarnych chwilę później Lipiec naprawił swój błąd ,broniąc w sytuacji sam na sam.  Kilka minut później gospodarze stworzyli kolejną sytuację podbramkową, ze strzałem Urosa Djoranovica poradził sobie ponownie Paweł Lipiec. W 32 minucie bramkarz KSZO był już jedna bezradny, w sytuacji sam na sam z goalkeeperem pomarańczowo - czarnych znalazł się Artur Piróg, strzał zawodnika gospodarzy był bezbłędny i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. W ostatnich kilkunastu minutach pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ostrowczanie po za rzutem wolnym w  34 minucie nie zagrozili bramce rywali.

W drugiej połowie , ostrowczanie próbowali zmienić losy spotkania, niestety nie udało się stworzyć choćby jednej klarownej sytuacji. Z drugiej strony boiska działo się dużo więcej, świetnych sytuacji na bramki nie potrafili zamienić Górski, Piróg, Arweładze czy Sowiński, na domiar złego w 81 minucie, po faulu boisko na noszach opuścił Daniel Dybiec.

Po spotkaniu z Koroną zespół KSZO mający na koncie w 10 kolejkach 12 punktów spadł na 12 miejsce.  Liderm są rezerwy Korony które uzbierały 23 punkty, i wyprzedzają o trzy oczka Stal Kraśnik oraz o cztery punkty Siarkę Tarnobrzeg.  Kolejny mecz podopieczni Sławomira Majaka zagrają w sobotę 5 października, na boisku przy Świętokrzyskiej gościć będą piłkarze Hutnika Nowa Huta Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.