Wyjazdowe zwycięstwo KSZO 1929

Hutnik Kraków – KP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1)

0:1 – Miłek, 18 min. 1:1 – Radwanek, 39 min. 1:2 – Bełczowski, 55 min.

Skład KSZO 1929: Frątczak – P. Cheba (45 nmin. Łokieć), Mężyk, Miłek, D. Cheba – Bełczowski (90 min. Ziółkowski), Rogoziński, Puton, Madej, Kapsa (67 min. Smuczyński) – Grunt (90 min. Brociek). Trener: Marcin Wróbel.

Klub z Nowej Huty bardzo wysoko podniósł poprzeczkę w rywalizacji o pieniądze z PZPN w klasyfikacji promującej młodzieżowców Pro Junior System, trener Hutnika w podstawowym składzie wystawił doświadczonego 32-letniego Krzysztofa Świątka i dziesięciu młodzieżowców.

W spotkaniu nie brakowało ciekawych sytuacji z obydwu stron. Pomimo młodej drużyny krakowianie nie poddali się bez walki. Pierwsza bramka dla KSZO padła w 18 minucie, do dośrodkowania Kapsy z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Maciej Miłek i strzałem głową pokonał bramkarza Hutnika. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, bramkę zdobył Błażej Radwanek również strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W ostatnich minutach pierwszej części kontuzji doznał obrońca pomarańczowo-czarnych Patryk Cheba, który musiał opuścić boisko na noszach.

W drugiej połowie sporo pracy miał bramkarz KSZO i zarazem wychowanek Hutnika Dorian Frątczak, jednak do końca spotkania zdołał zachować już czyste konto. Zwycięską bramkę ostrowczanie zdobyli w 56 minucie, najlepiej w polu karnym odnalazł się Kamil Bełczowski i ponownie strzałem głową pokonał bramkarza z Nowej Huty.

W następnej kolejce 1 maja do Ostrowca przyjeżdża ósmy w tabeli Sokół Sieniawa. Piłkarze z Sieniawy w minionej kolejce pokonali na własnym boisku 1:0 Motor Lublin. Początek spotkania w Ostrowcu o godzinie 17.