Zwycięstwem zakończyli sezon piłkarze KSZO 1929

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)

1:0 Michał Nawrot 45 min. 1:1 Adrian Szynka 67 min. 2:1 Maciej Stefanowicz 70 min.

Skład KSZO 1929: Szymkowiak – Sylwestrzak, Kuzior (86 Lipka), Stefanowicz (86 Camargo), Brągiel, Arleison Martinez (67 Pawlik), Nawrot, Persona, Żurek (67 Galajs), Domagała (86 Dereń).

Goście wysoko postawili poprzeczkę podopiecznym Rafała Wójcika. Zespół z Nowego targu dobrze rozgrywał piłkę i często gościł w okolicach pola karnego KSZO, dając sporo pracy Karolowi Szymkowiakowi. Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelili jednak ostrowczanie. Chwilę przed przerwą futbolówkę w polu karnym dostał najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny Michał Nawrot i wykorzystując odrobinę wolnego miejsca, strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Podhala Macieja Stryczulę. W drugiej części obraz gry nie uległ większym zmianom. Efektem niezłej gry gości była bramka wyrównująca w 67 minucie, której autorem był Adrian Szynka. Przyjezdni długo z remisu się nie cieszyli, już trzy minuty później ostrowczanie, po bramce Macieja Stefanowicz ponownie wyszli na prowadzenie. Przez ostatnie 20 minut żadna z drużyn bramki już nie zdobyła i piłkarze KSZO w ostatnim spotkaniu tego sezonu zgarniają komplet punktów. Warto jeszcze dodać, że goście od 87 minuty grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę, po dwóch żółtych otrzymał Maciej Hajdara.

- Nie zasłużyliśmy na porażkę, graliśmy dobre spotkanie - mówił na pomeczowej konferencji trener Podhala Szymon Grabowski - Podobnie jak gospodarze do ostatniej kolejki podeszliśmy profesjonalnie i ludzie, którzy przyszli dziś na stadion oglądali dobre spotkanie. Mamy pretensje do siebie, że schodzimy jako przegrani - dodał szkoleniowiec drużyny gości.

- Uważam, że byliśmy bardziej zdeterminowani, co do wyniku, chociażby ze względu na wysoką porażkę w ostatnim meczu - powiedział trener KSZO Rafał Wójcik.

Na pierwszym miejscu i z awansem do II Ligi sezon kończy Siarka Tarnobrzeg, zespół Sławomira Majaka uzbierał w 34 spotkaniach 72 punkty i o sześć oczek wyprzedził drugą w tabeli Chełmiankę Chełm i trzeci ŁKS Probudex Łagów. KSZO kończy sezon z dorobkiem 51 punktów, na pozycji 8. Czarni Połaniec zajmują 13 miejsce, a z III Ligą żegna się Wisła Sandomierz, która z 30 punktami zajmuje 15 miejsce.