Halomed — przychodnia online to jedno z chętniej wybieranych miejsc, w których znajdziesz dietetyka online. Z porad dietetycznych w tym miejscu mogą skorzystać wszyscy, którzy chcą podjąć się ogromnej zmiany w swoim życiu, jaką jest zmiana sposobu żywienia. Specjalista ten dostępny jest zarówno dla osób zdrowych, jak i przewlekle chorych, dla których dieta może okazać się kluczem do poprawy komfortu życia lub całkowitego zdrowia!
Kiedy zgłosić się do dietetyka online?
Specjalista, jakim jest dietetyk online, to osoba będąca wsparciem w przebiegu rozmaitych chorób, również tych ciężkich i przewlekłych, w których prawidłowe żywienie może stać się kluczem do znacznie lepszego samopoczucia, łagodzenia objawów, a czasem nawet pełnego wyzdrowienia. Dietetyk jest w stanie poradzić sobie z anemią, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami odżywiania, depresją, nietolerancjami pokarmowymi czy insulinoopornością.
Pacjent, który chce zwiększyć komfort swojego życia, powinien jak najszybciej pochylić się nad swoją dietą wraz ze specjalistą. Dietetyk, nawet w formie online, może bardzo pomóc. Na wizycie z pewnością wskaże produkty, z których pacjent powinien zrezygnować, produkty, które powinien wdrożyć do diety, a przy okazji zaproponuje różne opcje żywieniowe.
Wizyta u dietetyka polecana jest również osobom walczącym z otyłością i nadwagą. Powinny z niej skorzystać także osoby, które nie mają żadnych problemów, jednak mimo wszystko chcą rozpocząć zbilansowane i świadome żywienie, bo wierzą, że jest to klucz do zdrowego i długiego życia!
Jak przebiega wizyta w gabinecie dietetyka online?
Wizyta w gabinecie dietetyka zwykle rozpoczyna się szczegółowym wywiadem. Identycznie przebiega wizyta online. Z pewnością specjalista zada pytania dotyczące chorób w najbliższej rodzinie, chorób przewlekłych, preferencji żywieniowych oraz trybu życia. Dla lepszego obrazu pacjenta mogą przydać się wyniki testów alergicznych oraz wyniki badań z krwi na stężenie rozmaitych witamin i minerałów w organizmie.
Po zapoznaniu się z tymi wszystkimi informacjami dietetyk ustala zapotrzebowanie kaloryczne pacjenta, a następnie podejmuje się stworzenia szczegółowego jadłospisu. Wykonuje to na bazie stanu zdrowia, poziomu aktywności fizycznej, płci, wieku, trybu pracy, masy ciała, dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz sporej ilości dodatkowych informacji. Zadaniem samego pacjenta jest odpowiednie przygotowanie się do wizyty, wspomnienie o ewentualnych alergiach, a po otrzymaniu jadłospisu — dostosowanie się do niego.
Po jedzeniu towarzyszą Ci zawroty głowy? Koniecznie skontaktuj się z dietetykiem lub sprawdź artykuł: Czy zawroty głowy mogą świadczyć o poważnej chorobie? Domowe sposoby na zawroty głowy