Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

33. finał wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego

33. finał wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego

Dzisiejszy 33. finał wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” oficjalnie otworzył w imieniu szefa świętokrzyskich policjantów Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk.

Dziś przed godziną 10 w sali narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozpoczęły się zawody o miano najlepszego policjanta „Świętokrzyskiej Drogówki”. Tuż po meldunku, który wiceszefowi świętokrzyskich stróżów prawa złożył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach nadkom. Artur Putowski, wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitał insp. Jarosław Tokarczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Komendant w swoim krótkim przemówieniu podkreślił jak ważnym elementem jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pogratulował funkcjonariuszom sukcesu w tożsamych zawodach na szczeblu powiatowym, a także życzył sukcesu w tych dziś rozpoczynających się. Po tym jak Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach oficjalnie otworzył 33. finał wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, mundurowi rozpoczęli rywalizację.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Pierwsza konkurencja do której przystąpili mundurowi, to test wiedzy. W ciągu 45 minut, uczestnicy musieli odpowiedzieć na 36 pytań, zawierających tematykę z zakresu ustaw: prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami oraz o transporcie drogowym. Nie zabrakło także pytań sprawdzających wiedzę z zakresu kodeksu karnego, wykroczeń, postępowania karnego, a także przepisów służbowych.

Funkcjonariusze nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż ponownie musieli wziąć w dłonie długopisy, by przystąpić do kolejnego testu. Tym razem na odpowiedzi czekało 16 pytań ze znajomości zasad udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Następnie policjanci przystąpili do strzeleckich zmagań. Każdy z funkcjonariuszy musiał jak najszybciej przebiec 100 metrowy odcinek, a po zajęciu stanowiska oddać 10 strzałów. Po tym w pozycji klęczącej, funkcjonariusze za przesłoną wymieniali magazynek i oddawali kolejne 10 strzałów do innej tarczy.

Bezpośrednio po tym uczestnicy zawodów przystąpili do kolejnej konkurencji, której zadaniem było sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. W tym przypadku ocenie punktowej podlegały czynności ratownicze podjęte na miejscu zdarzenia w stosunku do osoby nieprzytomnej z brakiem prawidłowego oddechu oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej w czasie 2 minut. 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy