Tematyka prelekcji została dostosowana wyzwań, które stoją w najbliższych latach przed firmami produkcyjnymi. W bardzo szybkim tempo zmieniają się regulacje w zakresie prawa, podatków czy ekologii. Również procesy produkcyjne podlegają coraz szybszemu postępowi technologicznemu - sztuczna inteligencja, roboty przemysłowe czy zrobotyzowane wózki widłowe są coraz powszechniejsze. Istotne jest również, aby w rozwoju firmy korzystać z dobrodziejstw designu czy brandingu - gdyż rynek w coraz większym stopniu wymusza również zmiany w tym obszarach.
Podczas konferencji będzie można m.in. dowiedzieć się więcej o:
-
Porównaniu korzyści z zastosowania paletyzacji wobec korzyści z robotyzacji
-
Zyskowności ekologii – czyli jak uzyskać dodatkowe profity dzięki białym certyfikatom
-
Analiza opłacalności wdrożenia w firmie autonomicznego wózka widłowego
-
Jak wykorzystywać rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją w zarządzaniem produkcją w małej firmie
-
Kiedy opłaca się rozwijać wzornictwo przemysłowe w firmie
-
Jak płacić niższe podatki dzięki nakładom na robotyzację czy prace badawcze
W ocenie właściciela Carpathia Consulting Group Piotr Fularza „dynamika zmian w gospodarce powoduje, że coraz trudniej za wszystkim nadążyć małym czy średnim firmom. Mamy do czynienia z diametralnymi zmianami – czy z coraz większym upowszechnieniem robotyzacji czy sztucznej inteligencji, czy też ze zmianami związanymi z ekologią czy podatkami (Nowy Ład, Zielony Ład). Również obszarze funduszy UE dla, którymi od 20-stu lat się zajmuję zmiany są olbrzymie w stosunku do lat poprzednich.
Stąd postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, gdzie będzie można uzyskać konkretną wiedzę – przekazywaną przez firmy, z którymi jako firma konsultingowa współpracujemy od wielu lat. Stąd nacisk położony będzie na konkretne i krótkie prelekcje”.
Prelegenci
Jak wskazuje Piotr Fularz z Carpathia Consulting Group „Na konferencji będą wyłącznie praktycy tj. ludzie zajmujący się na co dzień biznesem związanym z tematyką prowadzonych prelekcji. Będą to m.in. przedstawiciele takich firm jak: LINDE MATERIAL HANDLING, ERGO DESIGN, BANK PEKAO S.A., AXELO PRAWO I PODATKI, APROSYSTEM, PKO LEASING S.A., INTEGRATOR ROBOTÓW.
Gość specjalny
Gościem specjalnym na konferencji będzie Pan Leszek Cibor, ceniony trener sprzedaży, autor bestsellerowych książek biznesowych oraz prowadzący popularny kanał ideaman.tv., youtuber. Poprowadzi on dwie sesje szkoleniowe, których tematyka z pewnością jest bliska każdemu menedżerowi: praktyczne aspekty zarządzania czasem oraz efektywna sprzedaż.
Speedconsulting
Nowością będą sesje tzw. speedconsultingu. Każdy uczestnik konferencji będzie mógł wziąć udział w sesji 20-30 minutowego szybkiego doradztwa w obszarze tematyki, która go interesuje. Taka sesja speedconsultingu nie tylko pozwoli na szybkie konsultację, ale umożliwi pozyskanie cennych relacji i możliwość ich pogłębienia już poza konferencją.
Finansowanie inwestycji
Istotnym elementem konferencji będzie również wskazanie i omówienie źródeł finansowania ze środków UE inwestycji związanych z ekologią, automatyzacją czy designem. Nie będzie co prawda to temat wiodący konferencji, ale organizator (firma CARPATHIA CONSULTING GROUP) specjalizuje się w doradztwie w zakresie pozyskiwania dotacji UE dla firm produkcyjnych. Stąd nie tylko zaprezentowana wyzwania dla małych i średnich firm, ale również wskazane konkretne ścieżki dotacyjne, które pozwoli na sfinansowanie od 60 do 85% wydatków ze środków UE
Kiedy i gdzie będzie konferencja
Konferencja odbędzie się w Hotelu Rzeszów dnia 14 maja, trwając od godziny 9:00 do 17:00. W ciągu tych ośmiu godzin zapewniona będzie konkretna wiedza biznesowa dla firm produkcyjnych.
Konferencja (w tym speedconsulting) jest w 100% bezpłatna, szczegółowe informacje są na stronie www.1405.pl
Jak się zapisać?
Konferencja jest dedykowana właścicielom i kadrze zarządzającej małych i średnich firm produkcyjnych. Rejestracja odbywa się online, formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.1405.pl
O organizatorze
Carpathia Consulting Group od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania dotacji UE na inwestycje. W latach 2016-2023 firma pozyskała ponad 440 mln PLN dotacji. CCG specjalizuje się w dotacjach na wzornictwo przemysłowe (dotacje dla 70-ciu firm na ponad 170 mln PLN – lider w Polsce), a także w dotacjach na robotyzację i automatyzację (100% skuteczności w 2023 roku – ponad 25 mln dotacji) czy GOZ (100% skuteczności w 2023 roku). Najbardziej znani Klienci CCG to BRATEX, STYROBUD, REGAMET, DARCO czy SB COMPLEX.