Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Krzemień tym razem jako ozdoba

Krzemień tym razem jako ozdoba
Wydarzenie pn.: „Biżuteryjna forma życia krzemienia pasiastego - w stronę korzeni i ziemi” zostanie przeprowadzone w ramach zbliżającego się Festiwalu Krzemienia Pasiastego.
 
Celem konkursu jest promocja krzemienia pasiastego, jako wyjątkowego minerału we współczesnej sztuce biżuteryjnej. Ma być poszukiwaniem nowych technik, rozwiązań formalnych i artystycznych. Nadrzędnym celem ma być jednak dostrzeżenie potencjału w materiale, który z punktu widzenia jubilerskiego jest odpadem. 

A do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają złotników, uczniów liceów plastycznych, kół plastycznych, studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych oraz nauczycieli akademickich.

Zainteresowani powinni do 12 sierpnia, do godziny 12:00, złożyć lub przesłać formularz zgłoszeniowy do biura Sandomierskiego Centrum Kultury, ul. Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz.

Każdy uczestnik otrzyma losowy fragment krzemienia pasiastego, z którego będzie miał za zadanie stworzyć biżuterię lub małą formę biżuteryjną. Proces twórczy uczestnik ma za zadanie uwiecznić na nagraniu. Prace wraz z kompilacją nadesłanych wideo będą prezentowane na wystawie zorganizowanej w ramach „Festiwalu Krzemienia Pasiastego. Współcześnie w stronę ziemi i korzeni” w terminie 15.09 - 06.10.2024 r.

Szczegółowe informacje, regulamin Konkursu, a także wzór formularza zgłoszeniowego  na stronie www.esceka.pl. Informacje też pod numerem 15 644 61 05.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy