Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Smaki Jesieni w Tokarni

Smaki Jesieni w Tokarni

Koła  gospodyń wiejskich oraz zespołami obrzędowymi  przygotowały a pokazy, które przeniosą uczestników na dawną wieś kielecką w czasie jesienno-zimowym. Tradycyjnie odbędą się pokazy darcia pierza oraz przędzenia na przęślicy w wykonaniu KGW Korytniczanki.

Zespół Ludowy Wincentowianie pokaże za to jak  kisiło się kapustę, a KGW Bebelno zaprosi na  warsztaty  wykonywania jesiennych wianków.

Za to twórczynie ludowe z KGW Kowalanki poprowadzą warsztaty z plastyki obrzędowej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Na polu przy wiatraku z Grzmucina zapłonie ognisko, w których będą się piekły ziemniaki, które potem  będzie można skonsumować. 

Na scena zaprezentują się z ludową muzyką zespoły Bolechowiczanie, Kumosie, Śwarne Kakonianki. Za to  KGW Przybyszowy, które zajęło I miejsce w przeglądzie KGW „Tradycja Kołem Gospodyń Wiejskich się toczy” w Końskich, zaprezentuje przedstawienie „Jak Kaśka kowolowa zaniemogła”.

O godz. 15.30 odbędzie się benefis z okazji 20-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Piekoszowianie.
Za to w  sektorze  dworsko-folwarcznym odbędzie się  za to Piknik Pszczelarski. Tutaj na kilkunastu stoiskach będzie można kupić produkty pszczele najwyższej jakości, wysłuchać historii o pszczelarstwie oraz bartnictwie.


A ramach projektu dofinasowanego z KPO pn.: „Obraz społeczności Żydów wiejskich i małomiasteczkowych - konferencja naukowa, wydawnictwo pokonferencyjne oraz towarzyszące wydarzenia kulturalne” w sektorze dworsko- folwarcznym w czasie Smaków Jesieni odbędzie się koncert zespołu klezmerskiego Chanajki. To o godz.14.00. Będą też warsztaty plastyczne. Tutaj pojawią się także stoiska oferujące kuchnię żydowską.


W wydarzeniu zapowiedziało udział ok. stu wystawców, między innymi oferujących regionalne produkty oraz rękodzieło.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy