26 stycznia (piątek)
- Jeśli chcą Państwo wybrać się na ciekawą wystawę fotograficzną, piątek to idealny czas na odwiedzenie Galerii u Strasza, mieszczącej się Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wystawa fotografii zatytułowana jest "Przestrzeń osobista", a dumnym autorem jest Tomasz Grzyb. Jak "Przestrzeń osobistą" definiuje sam autor?
Przestrzeń osobista – niewidzialna dla innych, ale mająca ogromne znaczenie dla nas strefa, w której najczęściej przebywamy sami ze sobą i swoimi emocjami. Od nas zależy, na jaką odległość pozwolimy się do niej zbliżyć. Gdzie przebiega granica? Zaprezentowane na wystawie fotografie pozwolą Państwu wejść w moją przestrzeń osobistą, przestrzeń odczuć, spostrzeżeń, myśli i refleksji. Niech to będzie pewnego rodzaju doświadczenie, które wywoła interakcje pomiędzy mną - autorem fotografii, fotografią i Wami - odbiorcami. (...) Chciałbym, poprzez moje fotografie, skłonić Państwa do refleksji nad przemijaniem, nad nieuchronnym upływem czasu.
Proszę poświęcić chwilę swojego czasu na wejście w prezentowaną przeze mnie przestrzeń osobistą – Tomasz Grzyb.
Wystawa zostanie oficjalnie otwarta o godzinie 18, a podziwiać ją będzie można do 16 lutego(piątek).
- Ciekawe wydarzenie czeka nas także w Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie o godzinie 19 odbędzie się koncert symfoniczny "Kurpiński kontra Bellini". Będzie to zestawienie twórczości dwóch znakomitych kompozytorów przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Autorką koncepcji jest Jadwiga Rappe, utalentowana polska śpiewaczka operowa.
27 stycznia (sobota)
- W sobotę ciekawym wydarzeniem dla naszych pociech będzie spektakl w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, pod tytułem "Pan Brzuchatek". Jest to sztuka Marty Guśniowskiej, która jest przepełniona ciepłem i humorem. Historia o apetycie, który się zgubił, będzie mogła mieć odzwierciedlenie w codziennych problemach naszych dzieci. Spektakl jest zaplanowany na godzine 16.
- Dla starszych widzów, dobrym miejscem na zobaczenie spektaklu będzie Teatr Pegaz(mieszczący się w Kieleckim Centrum Kultury), który o godzinie 18 zaprezentuje sztukę "Nadzieja, co impulsy śle na serca dnie". To spektakl o tym, że motywacją naszych działań może być nawet najmniejszy promień nadziei.
- Nie muszą Państwo opuszczać terenu KCK-u, aby móc uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu kulturalnym, a mianowicie - "Podsłuchy 007". Czym są "Podsłuchy"? Jest to - cykl wydarzeń, które dzięki nietuzinkowej scenografii, harmonii dźwięku ze światłem, poczucia bliskości, jaką zapewni oglądanie artysty będącego na wyciągniecie ręki, zamienią Małą Scenę KCK w bezpieczną, muzyczną przystań. Brzmi tajemniczo? Robi się jeszcze ciekawiej, gdy jedyne czego możesz być pewien, to miejsce i czas wydarzenia. Artysta, którego zobaczysz na scenie, pozostaje zagadką, aż do rozpoczęcia koncertu - możemy przeczytać na stronie Kieleckiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 20 na Dużej Scenie KCK-u.
28 stycznia (niedziela)
- W niedzielę także możemy śmiało wybrać się z dziećmi do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". "Amelka, Bóbr i Król na dachu" to historia autorstwa Tankreda Dorsta. Opowieśc o przyjaźni, miłości, troskach i walki dobra ze złem. Ale czy dobro zawsze zwycięża? Odpowiedź na to pytanie już po spektaklu, który rozpoczyna się o godzinie 11.
- Także Kościół Akademicki, mieszczący się przy ul. Wesołej 54 ma w ten weekend swoje wydarzenie kulturalne. Mowa tutaj o XII. Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda Płynie z Wysokości..." organizowanym przez WDK w Kielcach. Laureaci przebrnęli przez eliminacje i teraz będą mogli zaprezentować swoje umiejętności śpiewu na tym wydarzeniu, które objęte jest patronatem honorowym przez Bogdana Wente.
- Niedziela to także ostatnia okazja do ujrzenia wystawy pod tytułem "R-Rysunek", autorstwa Katarzyny Ziołowicz. Dr hab. Katarzyna Ziołowicz, profesor UJK, jest związana z Instytutem Sztuk Wizualnych kieleckiego uniwersytetu. Na wystawie zaprezentowany zostanie zespół kilkudziesięciu jej prac rysunkowych, wybranych z licznych cykli, powstałych w różnych okresach twórczości artystki. Finisaż potrwa od godziny 10 do 17 w Muzeum Historii Kielc.