Tematem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo, zagrożenia w sieci oraz rozwój nowoczesnych technologii związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Wydarzenie to skierowane jest głównie do uczniów, nauczycieli, dyrektorów i osób związanych z edukacją oraz samorządowców, którzy na co dzień pracują z młodzieżą oraz lokalnymi społecznościami, a zatem stoją na pierwszej linii w obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą postępująca cyfryzacja. W dzisiejszych czasach, kiedy internet i technologie cyfrowe są nieodłącznym elementem życia codziennego, zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem stają się coraz bardziej istotne.
Nauczyciele i samorządowcy pełnią kluczową rolę w edukowaniu oraz ochronie przed zagrożeniami, takimi jak cyberprzemoc, oszustwa internetowe czy nielegalne treści. Dlatego też uważamy, że konferencja o takiej tematyce zwiększy ich wiedzę, przyczyni się do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, jak również działań profilaktycznych skierowanych do różnych grup, które mają na celu zapobieganie pojawieniu się lub rozwojowi niekorzystnych zjawisk społecznych.
Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, łącząc wiedzę z zakresu informatyki, prawa oraz psychologii. Proponuję, aby wśród prelegentów znaleźli się naukowcy z Politechniki, specjaliści z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego, przedstawiciele organów ścigania, prawnicy oraz psychologowie, którzy na co dzień zajmują się tematyką bezpieczeństwa w sieci.
Zgłoszenia udziału w konferencji:
Norbert Szczygliński
tel. 790 404 069
mail: norbert.szczyglinski@gruparekord.pl
PROGRAM KONFERENCJI
Termin: 15 listopada 2024 r.
Miejsce: Politechnika Świętokrzyska
Blok dla pracowników oświaty i samorządowców
9.30 Uroczyste otwarcie.
9.45 Współczesne zagrożenia w cyfrowym świece - Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
10.15 Fake news i dezinformacja, czyli jak nie zostać oszukanym sieci - dr inż. Justyna Kęczkowska, Politechnika Świętokrzyska.
10.30 Sztuczna inteligencja - możliwości nowoczesnych technologii informatycznych - Infover S.A.
10.45 Bezpieczna bankowość mobilna - Bank Pekao S.A.
11.00 Wsparcie psychologiczne osób dotkniętych cyberprzestępstwem- Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.
11.30 Przerwa kawowa.
Blok dla młodzieży i uczniów szkół średnich
12.00 Współczesne zagrożenia w cyfrowym świece - Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
12.30 Fake news i dezinformacja, czyli jak nie zostać oszukanym sieci - dr inż. Justyna Kęczkowska, Politechnika Świętokrzyska.
12.45 Sztuczna inteligencja - możliwości nowoczesnych technologii informatycznych - Infover S.A.
13.00 Bezpieczna bankowość mobilna - Bank Pekao S.A.
13.15 Wsparcie psychologiczne osób dotkniętych cyberprzestępstwem - Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.
13.45 Zakończenie